Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Четверта хвиля мобілізації стартувала 20 січня 2015 року

Автор О.Лельотко

Неоголошена війна на сході України змушує керівництво держави вживати дієвих заходів. Серед яких і мобілізація. У минулому році було три хвилі. Четверта стартувала 20 січня поточного року. Перших 11 цьогорічних мобілізованих з Новгород-Сіверського та Семенівського районів відправили до навчальних центрів вже сьогодні.

 

 

Четверта хвиля мобілізації згідно з відповідним указом Президента України Петра Порошенка стартувала 20 січня. Вона відрізняється від попередніх зокрема тим, що зараз мобілізованих направляють не до військових частин, а в навчальні центри. Перші 11 військовослужбовців з Н.-Сіверського та Семенівського районів на навчання поїхали вже 28 січня. Серед них 10 солдатів - сержантів та 1 офіцер медик. Хірурга Новгород-Сіверської ЦРЛ Віктора Бондаренка на минулому тижні викликали до військкомату, проте, щоб ухилитися від мобілізації - навіть не задумувався. Говорить, що захищати Батьківщину - обов'язок кожного свідомого громадянина. І якщо потрібно буде їхати в зону бойових дій - він не ухилятиметься.

Віктор Бондаренко - мобілізований: "Я, наскільки знаю, їду в Київ у військово-медичну академію, а там буде доведено, що будемо робити далі. Все ж таки, я - чоловік, я є військовозобов’язаний, фізично в принципі я здоровий. Якщо Батьківщина накаже - то поїдемо, ховатися я не буду. Я патріотично налаштований, якщо не ми - то хто?  Якщо ви є чоловік, і якщо ви - громадянин України, то повинні відстоювати її незалежність і свободу".

Серед перших мобілізованих у цьому році В'ячеслав Сєдов. Проводжати на військові навчання його прийшов батько. Зі сльозами на очах він говорить, що хоча відправляти сина не хочеться - захищати Батьківщину потрібно.

Іван Сєдов - батько мобілізованого: "Розмовляєш з людьми: і більшість людей, що якось проти України йдуть, є в них і діти, і вони проти України йдуть – я цього не розумію. Мені шкода сина, але я все одно з радістю його відправляю. Я б і сам пішов, але 71 рік - вже не візьмуть мене".

За словами тимчасово виконуючого обов'язки військового комісара Н.-Сіверсько-Семенівського об'єднаного військкомату Юрія Федорова наступні відправки до навчальних центрів будуть щодня з 29 січня по 1 лютого включно. Загалом протягом п'яти днів заплановано відправити з двох районів Н.-Сіверського та Семенівського 68 військовослужбовців.

Юрій Федоров - т.в.о. військового комісара Н.-Сіверсько-Семенівського об'єднаного районного військового комісаріату: "Медкомісії проходять на базі ЦРЛ, всі мобілізовані на ступінь придатності. Якщо мобілізований придатний, то він автоматично зараховується в списки мобілізованих і відправляється в учбові центри. З нашого Н.-Сіверсько-Семенівського об'єднаного військкомату військовослужбовці будуть направлятися в учбові центри "Десна", "Гончарівськ", Львівську область (Яворів полігон), де будуть військовослужбовці готуватися для злагодженості та взаємодії".

У 2015 році мобілізація буде проводитись в три черги, 210 діб: перша, що вже йде, триватиме 90 днів, друга, що розпочнеться з квітня - 60, і третя також 60, вона стартуватиме у червні. Варто також зазначити, що у разі ухилення від призову за мобілізацією та не прибуття до військкомату законом передбачається відповідальність від адміністративної до кримінальної у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років.


f t g