Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Комунальні підприємства

Сьогодні на балансі Н.-Сіверської міської ради 2 комунальних підприємства. Одне з них КП «Добробут», відоме міським жителям як організація, що займається вивозом сміття. Інше – «МБКС», більш відоме як міська лазня. Однак, обидва вони є збитковими і їхнє утримання лягає на плечі міського бюджету. Тому на останній сесії міської ради депутати порушили питання функціонування міської лазні взагалі. Старе приміщення потребує ремонту, а отже і коштів. У 2017 фінансування цього підприємства передбачено у розмірі 100 тис. грн. Вже виділено 35, які підуть на ремонт приміщення, розповів директор підприємства Віктор Глущенко.

Віктор Глущенко - директор підприємства «МБКС»: "Будемо утеплювати стіни, парильню пінопластом і в цій стіні будемо замінювати вікна, тому що в них діри, робити поступово відмостку і робити відливи".

Також планується замінити і двері всередині лазні. Однак будівля потребує капітального ремонту, так само, як і частина старого даху, через яку вже просочується вода. Ремонтувати все це задля півтисячі людей в місяць буде коштувати надто дорого – мільйони. Чи доцільно витрачати такі тисячі на цей соціальний об'єкт? Найкраще - об'єднати два комунальні підприємства, вважають міські депутати, тим паче що у КП "Добробут" немає власного приміщення для офісу та території для розміщення техніки.

Віталій Кром - директор  КП "Добробут": "Прихистила нас райспілка. Зараз ми знаходимося тут. З’явився ще один трактор. Все стоїть на вулиці. Ситуація плачевна. Було прийнято рішення все об'єднати. Зробити там ремонт на території бані. Поставити там гаражі".

Таке об'єднання в одну технічну базу, або навіть в одне підприємство дасть можливість зекономити чималі кошти, каже міський голова Олег Бондаренко.

Олег Бондаренко - голова Н.-Сіверської міської ради: "Реформувати наші комунальні підприємства конче необхідно, адже 2 підприємства, 2 керівника, 2 бухгалтери. Це зайві витрати. Будемо намагатися це зробити. Комунальне підприємство "Добробут" на базі міської лазні".

Однак і тут є свої нюанси, територію лазні й досі не визначено документально, а будівництво гаражів, як і ремонт приміщення лазні, також не дешеве, однак всі ці витрати виправдають себе, якщо вдасться створити потужне комунальне підприємство з широким спектром сервісу - від прибирання вулиць до ритуальних послуг.

Олег Бондаренко - голова Н.-Сіверської міської ради: "Треба якісно прибирати сніг, якісно посипати тротуари. Треба організувати ритуальні послуги. Все це може зробити одне єдине потужне підприємство, куди ми будемо чітко знати, куди виділяти кошти".

f t g m

счетчики