Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Малі села з великими проблемами

Такої кількості проблемних питань, що їх обговорювали на сходах села у Слобідці 28 лютого, не знайти, мабуть, у всьому Н.-Сіверському районі. Тож обурень та претензій у селян не було меж. Як засвідчили сходи, діяльність сільського голови Віталія Довбні тут починається і закінчується «повною бездіяльністю». Крім місцевих жителів німими свідками такої плідної праці є невпорядковані смітники, нечищені та занедбані колодязі, захаращене кладовище  - роботи, як то кажуть, непочатий край.

Михайло Мишко - місцевий житель: "Захащено все, забору немає. Просто голова у нас не хоче робити. Колодязі чистили, але воду з нього пити не можна. Біля магазину смітник. Ящики поробили 3 роки вже, сморід стоїть. Не хоче у нас голова працювати".

Єлизавета Шульга - місцева жителька: "У нас в селі 3 колодязі, ніде нема криши. Не можуть дати їм ряду".

Антоніна Іванівна - місцева жителька: "Є колодязь, немає цамбри, круга немає. Діти лазять, я  залізом обгородила, дротом обмотала. Скільки не просили, голова туди не дивиться, щоб його зробити".

До того ж і дороги тут потребують ремонту. Із року в рік їх розбивали і продовжують це робити й надалі лісовози та вантажівки місцевих орендарів.

Марія Шелег - місцева жителька: "Передана дорога на сільську раду, розбивають фури. Тут у нас фірма відкрилася, 60-тонні машини йдуть. Дорога у нас місцевого значення по селу, як по Слобідці, так і по хутору, де зовсім розбита дорога".

"До магазину повинен тільки службовий транспорт заходити, але йдуть всілякі автівки, хліба не довезуть у нас скоро до магазину. Йде фура, побила дорогу повністю".

Зважаючи на це, голова райради Вячеслав Кауфман, який також був присутній на зібранні, запропонував вирішити дану проблему таким чином.

В'ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської районної ради: "У нас проблема була по Попівці. "Агрікор" знає, їздили через село. В минулому році через село закрили дорогу, зробили польову дорогу, по полю їздять великогабаритні машини. Такі машини повинні їздити по полю, потім виїзджати на центральну дорогу і далі їхати".

Крім місцевих орендарів, земельні паї у Лосці та Слобідці обробляє і ТОВ "Агрікор холдинг". Його представники разом з директором також брали участь у сходах. Як стало відомо, у цьому році вони підвищують процентну ставку за пай до 6 %. А ще оформлюють відумерлу спадщину у людей за свій рахунок. Серед загальної кількості негативу, що тут пролунав, таке повідомлення від аграріїв порадувало селян. Як стало відомо на сходах, річний бюджет сільської ради складає більше мільйона гривень, а грошей не вистачає на необхідне. В той час як деякі сільські голови в районі встановлюють у своїх населених пунктах сонячні батареї – аби зекономити та громаді був зиск, у Слобідці ввімкнені ліхтарі пропрацювали аж 3 дні.

Михайло Мишко - місцевий житель: "3 дні світло погоріло і все. Цікаво, скільки ви викинули грошей. Вже третій рік робиться генеральний план. Брехун".

Єлизавета Шульга - місцева жителька: "Розпалося все. І такого, як ось це зараз, у нас у селі, такого не було у роки війни".

Після цього мабуть і слів вже не потрібно, адже що можна ще додати  до такої невтішної картини дійсності, в якій опинилися жителі Лоски та Слобідки. Проте у сільського голови слова все ж знайшлися.

Віталій Довбня - голова Блистівської сільської ради: "Всіх, як кажуть, я не обігрію, не сонце, але будемо, потроху робити, перші нагальні проблеми вирішувати. Весна приходить, тому будемо робити і опалення, і освітлення також".

Що ж, позицію сільського голови ми почули, тож в свою чергу обіцяємо і надалі тримати вас в курсі вирішення проблем слобідчан та лосківчан.

f t g m

счетчики