Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Новгород-Сіверському районі почали відключати електроенергію

Автор О.Лельотко

Про можливі масові відключення електроенергії говорили вже давно, зараз це вже реальність. З першого грудня як в нашому районі, так і в усіх інших регіонах України почали діяти графіки аварійних відключень. Електропостачання в тих чи інших населених пунктах припиняється по команді диспетчера "Укренерго". В умовах енергодефіциту невиконання команди системного оператора хоча б одним з "Обленерго" ставить під загрозу існування енергетичної системи України взагалі, та може призвести до масштабної аварії, наслідки якої в складних економічних умовах країні буде складно подолати.

 

Готувались до газової кризи - маємо енергетичну. Внаслідок аварійних ремонтів енергогенеруючих одиниць на електростанціях України, через низькі запаси вугілля на теплоелектростанціях та недостатність гідроресурсів, в Об'єднаній енергетичній системі нашої держави утворився дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії. Як пояснюють енергетики, задля забезпечення стабільної роботи національної енергетичної мережі з 1 грудня в Україні були введені в дію графіки аварійних відключень електроенергії.

Борис Бунак - директор Н.-Сіверського РЕМ: "Вийшов блок на Південноукраїнській АЕС, 24 блока на теплових електростанціях зараз зупинені у зв'язку з нестачею вугілля. Вугілля практично на всіх електростанціях України залишилось на день-два. Відключення відбуваються через те, що не вистачає в нас електроенергії , та не вистачає її дуже багато. Зараз введені графіки, вони будуть введені як у цьому році, так і наступного року".

За словами Бориса Бунака найгірше те, що працівники РЕМу не можуть заздалегідь повідомити людям ні точного переліку населених пунктів, у яких буде припинятись електропостачання, ні часу, ані кількості відключень, адже самі дізнаються про це безпосередньо перед тим, як це зробити. Зокрема сьогодні до крім запланованих населених пунктів додатково на деякий час припинено електропостачання у с. Чайкине, Михайльчина-Слобода, Лісконоги, Ясна Поляна, та відключено ряд вулиць міста таких як Леваневського, Калініна, Комсомольській та інших.

Борис Бунак - директор Н.-Сіверського РЕМ: "Багато задають питань, чому нема графіку відключень, і чому відключення в різний час. Вся проблема в тому, що йде все це з загрузкою і використанням електроенергії в цілому по Україні. Ми працюємо всі за командою диспетчерів Центральної диспетчерської служби: відключення відбувається згідно до черги, що заведена у графік, стільки ми і відключаємо споживачів".

У зв'язку з тимчасовим припиненням електропостачання звісно жителі району почали турбуватись про свою побутову техніку: чи не стануть багаторазові відключення електроенергії причиною виходу з ладу електроприладів.

Борис Бунак - директор Н.-Сіверського РЕМ: "Не буде ніяких перепадів напруги, тому що кожен населений пункт відключає людина, яка в нас знаходиться на підстанції чи Березова Гать, чи Кудлаївка, чи Каменська Слобода - вона вимикає вимикач. На підстанції постійно стабільна напруга, та, яка повинна бути у нас на лінії. При включенні, зміни щодо якості напруги не відбуваються".

На сьогодні ситуація з відновленням стабільного і безперебійного енергопостачання у всіх областях України не вирішена, і коли це станеться - невідомо. Тому енергетики просять з розумінням поставитись населенню до певних незручностей, намагатись пристосуватись до нового режиму, максимально обмежити споживання електричної енергії. А для збереження побутової техніки і попередження небезпечних ситуацій - вимикати всі можливі електроприлади з мережі на час відключення.

f t g