Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

15 грудня - День працівників суду

Автор О.Харькова

Щорічно 15 грудня, починаючи з 2000 року, в Україні відзначають День працівників суду. Вітаючи усіх працівників судової галузі з професійним святом, перші особи держави завжди акцентують увагу на важливості реформування судово-правової системи країни для гарантії дотримання прав і свобод кожного громадянина. Чи вірять самі громадяни в результативність реформ та чи готові судді на Новгород-Сіверщині пройти перевірку люстрацією - дізнавалась Оксана Харькова.

 

"Не судіть, та не судимі будете" сказано в Івангеліє від Матвея. Однак, багато хто забуває другу половину цієї біблейської істини: "Ибо каким судом судите, таким будете судимы; и какою мерою мерите, такою и вам будут мерить". Безумовно, це йдеться про вищий суд - Суд Божий. Однак можемо з впевненістю сказати: на сьогоднішній день більшість народу очікують Божого Вищого суду над суддями земними, і асоціюють цей суд з люстрацією та судовими реформами.

Соцопитування:

Як ви гадаєте, ось ця люстрація і реформи суду, на яку очікує народ, чи принесе вона позитивні наслідки і чи слід суддям боятися їх?

"Я вважаю найголовніше, щоб суддя був чесний. Якщо він буде справедливий і чесний, то йому боятися нічого".

Чи взагалі можна народу, звичайному народу України, чекати позитивних змін від реформи, від люстрації?

"Ми будемо сподіватися, напевно для цього і проводяться ці реформи. Тому так, повинні бути позитивні зміни".

"Особисто я не вірю цій реформі, тому що нема до нашої влади ніякої довіри."

Як ви вважаєте, реформи які зараз анонсують в державі, реформи судової системи, чи принесуть вони позитив?

"Ми подивимось: чи принесуть чи не принесуть".

Незалежний, чесний та справедливий суд, є основою для побудови демократичної, політичної системи. Чи відповідає в Україні судова ланка цим критеріям - питання відкрите. Однак, згідно з опублікованими даними соціологічного опитування центру Розумкова, станом на кінець 2013 року судам довіряли лише 19% громадян. Чималу надію люди покладають на реформи судової гілки влади. Самі слуги Феміди необхідність реформ не заперечують і кажуть, що 100% готові пройти перевірку люстрацією.

Олена Хондожко - прес-секретар Н.-Сіверського районного суду Чернігівської області: "На мою думку, потрібні реформи, бо нині вже суспільство настільки згуртувалось, і воно хоче змін, нових кардинальних змін, які потрібні вже суспільству. Потрібно убрати корупцію, зробити також люстрацію, убрати людей, які непотрібні для народу – хабарників. І вже краще зробити навіть для себе, і для всього суспільства взагалі."

«Реформи потрібні, і це абсолютно не політичне рішення, як кажуть дехто із моїх колег», зазначає суддя Новгород-Сіверського суду Олена Кочура. В першу чергу, це спонукає стражів закону у мантіях зайнятись самоосвітою і переосмисленням життєвих цінностей. Сама Олена Олексіївна за 5 років суддівської практики неодноразово брала участь в навчальних семінарах. Ці сертифікати не лише підтверджують рівень професійності судді, а й дають можливість викладати колегам.

Запитання до судді Новгород-Сіверського суду Олени Кочури: особисто ви люстрації не боїтесь?

Олена Кочура - суддя Н.-Сіверського районного суду Чернігівської області: "Якщо ви збирались задати мені провокаційне питання, то я готова відповісти на нього: що суддя, який працює в рамках закону, керуючись перш за все законодавством та внутрішнім переконанням, не повинен боятися не таких запитань, не таких дій з боку держави. Припускаю, що може боятися лише той суддя, який приймав або незаконні й несправедливі рішення, або рівень доходів якого не співпадає з рівнем його життя чи рівнем майнового стану. Я не можу заперечувати проти того, що є серед моїх колег, взагалі серед суддівського корпусу, є судді, яким слід боятися люстрації."

Ми можемо реформувати і перебудовувати судову систему як завгодно, однак якщо в середині неї будуть працювати некваліфіковані судді - все це марна справа.

Соцопитування:

"Взагалі, я до судової системи трохи з недовірою відношусь, тому що судді в більшості випадків призупинять всі види люстрації."

"Хочеться вірити, що все буде добре."

"Якщо не сподіватися, то навіщо і жити. Нехай наші судді працюють, реформи роблять, щоб наші громадяни були захищені, країна наша була самою гарною. Треба докласти всіх зусиль і бути працівником мабуть від серця, щоб допомогти людині, зробити її життя кращим."

f t g