Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Вимушені переселенці

Автор Н.Приходько

Серед тих, хто опікується проблемами вимушених переселенців - працівники районної організації Товариства Червоного Хреста України. Допомагають їм в цьому місцеві волонтери та всі небайдужі мешканці району.

 

 

Вимушені мігранти, які виїжджають з міст проведення АТО,  шукають притулку у більш спокійних регіонах нашої держави. Новгород- Сіверщина прийняла  вже 120 зареєстрованих переселенців, але їх набагато більше. Людям необхідна не лише дах над головою, а й їжа, найнеобхідніші побутові речі, одяг. Велику допомогу в цьому приїжджим надають працівники районної організації Товариства Червоного Хреста України, які звернулися до мешканців міста та  сіл з проханням, допомогти, хто чим зможе, люди відгукнулися – приносили одяг, продукти харчування, гроші.

Олена Сузік – патронажна медична сестра Товариства Червоного Хреста: «Працювала велика група волонтерів, на чолі з Тарабара Наталією, і з співробітниками Агріхолдинг вони зібрали достатню кількість продуктів харчування для тимчасових переселенців. Дали одяг і також матеріальну допомогу надавали грошима. Ще хочу звернути увагу теж ,як добре поставилися співробітники колективу аптеки нашої центральної, бо була дитина-інвалід зі Слов'янська, і він захворів в цей час у нього аутоімунне захворювання, і вони безкоштовно надали йому препарати. Дитина пройшла лікування»

Також серед тих, хто сьогодні опинився в складних життєвих обставинах і сім’ї мобілізованих, яким також допомагають в організації. Олена Мороз, з якою ми тут зустрілися каже, що ніколи б не звернулася за допомогою, якби чоловік був вдома. Його мобілізували ще півроку тому і жінка залишилася сама з двома дітьми.

Олена Мороз : «Чоловіка мого забрали в березні, двоє дітей, школярі. Зараз допомоги не має, зарплати теж не має. Мені подзвонили з сільради вчора, сказали, що можна щось дітям взяти».

Працівники районної організації дуже дякують всім, хто будь-чим допоміг у вирішенні проблем переселенців, але цього недостатньо,  адже невідомо скільки ще вимушені біженці будуть перебувати на території нашого району.

Людмила Шик – голова районної організації Товариства Червоного Хреста: «Я звертаюся до всього району за допомогою: якщо у когось є якісь речі непотрібні, які лежать на горищі, чи вдома просто в шафі, то вони зараз потрібні дуже сильно тим людям, які приїхали. Ми дуже просимо, будь ласка, приносите це в Червоний Хрест, це стане в нагоді людям і вони будуть вам вдячні. І ще прошу: продукти харчування, бо їсти нема чого, тому що в наш нинішній час, якщо ми будемо кожен сам собі жити, і кожен буде думати тільки про себе, у нас нічого не вийде».

f t g