Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Працевлаштування переселенців

Автор Н.Приходько

Пошук житла, харчування, влаштування дітей  до дитсадків та шкіл - далеко не весь перелік проблем громадян, які вимушені були залишити свої домівки на сході України та переїхати до інших регіонів. Переймаються переселенці і пошуком роботи. На сьогодні, до Новгород-Сіверського центру зайнятості звернулося вже 15 чоловік.

 

 

Серед багатьох проблем з якими зіштовхуються вимушені переселенці - їх працевлаштування. На сьогодні це питання і серед найактуальніших для працівників, зокрема, і Н.-Сіверського районного центру зайнятості. Взагалі кожна людина яка приїхала з Автономної Республіки Крим чи східних областей України має звернутися до Державної служби зайнятості та стати на облік. На даний час до районної служби вже звернулося 15 чоловік серед яких мешканці Луганська, Донецька, Слов'янська та Краматорська.

Ніна Полюшко - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Н.-Сіверського РЦЗ: "Люди звертаються за допомогою у працевлаштуванні. Так як ці особи залишилися незвільненими з роботи то ми надаємо послуго підбору роботи або консультацію. Таких людей ми облікуємо так як вони надають нам паспорт та ідентифікаційний код і зі слів ми маємо інформацію про трудовий стаж і вже потім орієнтуючись на прфесійний досвід, ми підбираємо роботу".

В службі розповіли, що поки вдалося працевлаштувати лише одну особу, але кількість людей які знайшли роботу можливо більша.

Ніна Полюшко - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Н.-Сіверського РЦЗ: "З тих осіб котрі до нас звернулися ми влаштували на роботу одну особу - редактором на телерадіокомпанію "Сіверська", іншим ми пропонували роботу на сирзаводі. Люди звертаються і ми думаємо, що їх працевлаштовують за цивільно-правовими угодами тому, що після того вони до нас більше не звертались".

При підборі роботи для переселенців виникають труднощі і втому, що приїхавши до нашого району на тимчасове проживання люди шукають тимчасову роботу, більшість роботодавців це не влаштовує.

Ніна Полюшко - головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Н.-Сіверського РЦЗ: "Більшість роботодавців не хочуть брати людину на тимчасову роботу. Дали свою згоду взяти тимчасово організація НСВУД і товариство "Стандарт", а також сирзавод".

f t g