Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Калинові мости

Автор В.Мельник

Україна - Європа. І у цьому вже змогли пересвідчитись й наші журналісти. Творча група Н-Сіверської РДТРК яка брала участь у п’ятому міжнародному фестивалі телерадіопрограм "Калинові мости" що пройшов у червні на теренах Польщі, нагороджена дипломами 3 ступеня. Але з Європи ми привезли не лише нагороди, а й багато вражень. Залишайтеся з нами і протягом кількох тижнів, завдяки циклу програм, приурочених цій темі, побачите, який він - Захід.

5 ювілейний Міжнародний фестиваль телерадіопрограм "Калинові мости", який відчинив двері в Європу для журналістів більш ніж з 15 областей України, проходив цього року у Польщі на землях Варміно-Мазурського воєводства. Брати участь у фестивалі мали право колективи тих телерадіокомпаній, чиї програми, представлені на конкурс, були зорієнтовані на висвітлення Європейських цінностей та ідеалів в Україні. Серед конкурсних номінацій фестивалю такі як: "Україна - це Європа", "Одне серце - дві Батьківщини", "Українська культура - європейський вимір", "Пам'яті предків", "У дзеркалі довкілля". Високоповажне міжнародне журі мало можливість переглянути та прослухати усі телерадіопрограми ще до початку фестивалю. Учасники ж "Калинових мостів", не дивлячись на свій напружений графік, теж відкрили для себе європейську Україну. Переглядаючи доробки своїх колег-журналістів, збагачуючись досвідом більш досвідчених. Звичайно, найочікуванішим та найтривожнішим виявилося нагородження переможців. Гран-прі фестивалю отримали радіопрограма "Мир нам" Волинської ОДТРК, автор Оксана Коваленко, телепрограми "Vals Brilliant. Ольга Кобилянська" студія "Віалет",  «Знамениті Українці»- Ростислав Радишевський" ДТРК УТР. Творчий колектив Н.-Сіверської РДТРК також представив свої програми: радіопрограму "Дві Батьківщини" у номінації  "Одне серце - дві Вітчизни", автор і ведуча Наталія Приходько, та телепрограма "Дзеркало історії" у номінації "Українська культура - європейський вимір", автор Вікторія Мельник, за які удостоєні дипломів 3 ступеня. У своїй телепрограмі "Дзеркало історії" ми намагалися відкрити Україну для Європи, адже навіть такі містечка як Н.-Сіверський у багатстві історії, архітектури та культури взагалі, можуть гордо стати в один ряд з великими містами Польщі, такими як Краків. А завдяки організаторам "Калинових мостів" з українського боку - голові оргкомітету Андрію Велесику, генеральному директору Рівненської ОДТРК та з польського боку - Степану Мігусу, голові об'єднання українців у Польщі (Ольшинський відділ) ми побачили Польщу не лише ззовні, але й з середини. Дуже сподіваємося, що наша держава, яка стала на новий Європейський шлях свого розвитку, швидко зможе пройти ту відстань, яка лежить між іншими більш розвиненими державами і навіть зможе перегнати її в соціальному, економічному, політичному та культурному рівні.

{youtube}BwkIUFvCuV4{/youtube}

f t g