Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

27 січня вшановуємо пам'ять жертв Голокосту

Автор І.Радковець

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році радянська армія звільнила в’язнів концтабору Освенцим.

 

Страшним словом «Голокост» називають винищення євреїв в роки Другої світової війни. 27 січня 1945 року радянські війська потрапили до одного із нацистських концтаборів в Польщі. В його стінах загинули до чотирьох мільйонів людей. В Україні символом Голокосту є Бабин Яр – місце масового розстрілу у Києві.

Павло Првозін - старший науковий співробітник краєзнавчого відділу музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "Коли німці зайняли Новгород-Сіверський, то 26 серпня 1941 року вивісили оголошення про те, що комуністи, комсомольці, євреї, цигани повинні прийти на причал, там телефонна станція (тоді вона пустувала) та зареєструватися. І 7 листопада 1941 року у виритому протитанковому рову було розстріляно більше 140 євреїв".

Через жахи нацистських таборів смерті пройшли безліч жінок, чоловіків, дітей. І лише деяким з них вдалося вижити. Тож 27 січня – це день пам'яті про тих, хто загинув.

f t g