Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

29 січня відзначаємо День пам’яті героїв Крут

Автор О.Стеценко

Історія українського народу насичена багатьма славетними подіями. От і 29 січня вже багато років поспіль люди шанують пам'ять загиблих у бою під селищем Крути. Серед перебігу військових дій того часу бій, що відбувся на залізничній станції Крути, не мав вирішального значення. Та завдяки героїзму української молоді назавжди закарбувався у свідомості нащадків.

Тривалий час подробиці бою під Крутами залишалися невідомими і скоріше нагадували міф: проти багатотисячного більшовицького війська український уряд безжально кинув на обстріл молодь – студентів та гімназистів. Та вже через деякий час подробиці того дня було висвітлено. Їм присвячено велику кількість художніх та історичних творів. Похвалилися чималою підбіркою книг і працівники Н.-Сіверської  міської бібліотеки для дорослих. Де, як і кожного року, до цієї визначної дати зроблено виставку літератури.

 

Раїса Матюк - завідуюча міською бібліотекою для дорослих: "Цю виставку ми поповнюємо книгами, в яких розповідається про героїв Крут, а також до цієї виставки ми знаходимо матеріал, який друкується в газеті "Десняньська правда", у журналах. Про героїв Крут написано вірші. Це така сумна дата, коли під Крутами загинула наша молодь".

Ціною власного життя 27 київських студентів показали, що любов до Батьківщини і відданість національній ідеї - це і є та могутня сила, яка набагато перевищує зброю. Тому подвиг українських патріотів матиме своє вічне духовне вимірювання, особливе серед молодого покоління.

Раїса Матюк - завідуюча міською бібліотекою для дорослих: "Літературу про Крути беруть молодь, студенти, учні старших класів, а також ми готуємо масовий захід про Крути, який відбудеться у нас у четвер".

Отже, шануємо пам'ять українських юнаків, що пролили кров у боротьбі під селищем Крути за волю України.


f t g