Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Новгороді-Сіверському відбувся перший земельний аукціон в Чернігівській області

Автор О.Кримова

В міській раді нещодавно відбувся аукціон по права оренди на земельні ділянки які знаходяться в місті. Це перший земельний аукціон в Чернігівській області проходив згідно земельного кодексу України. Торги проводив виконавець який був обраний на конкурсній основі приватне підприємство "Десна-Експерт".

 

Геннадій Молот - директор приватного підприємства "Десна-Експерт": "Перший аукціон по новій процедурі який був проведений на території Чернігівської області, мені вдвічі приємніше що аукціон проводили мої спеціалісти. Ці земельні ділянки які можуть бути продані на аукціоні, для цього хтось повинен бути ініціатором щоб вони попали в цю процедуру. Ініціатором може виступати безпосередньо сама місцева рада, коли депутати, мер, виконком зі своїми відповідними підрозділами Держземагенством виділяють інвестиційно привабливі земельні ділянки, розробляється відповідна документація і земельні ділянки виставляються на аукціон".

Як зазначив Геннадій Миколайович для того щоб земельна ділянка була виставлена на аукціон необхідно розробити документацію, за яку платить міська рада, а оскільки коштів в міській раді бракує то цей процес недостатньо активний. Стартова ціна на лоти була встановлена за орендною платою за рік.

Геннадій Молот - директор приватного підприємства "Десна-Експерт": "Що стосується стартової ціни то в даному випадку земельний кодекс передбачає що при продажу землі стартовою ціною вважається річна орендна плата. Враховуючи що нормативна грошова оцінка міста Новгород-Сіверський проведена, при цьому навіть зекономили гроші на те щоб не проводити цю оцінку взяли довідки про нормативну грошову оцінку, така довідка видається безкоштовно. І на основі цієї довідки про нормативну грошову оцінку визначили розмір орендної плати. Розмір орендної плати він регулюється податковим законодавством і орендна плата не може буди менше трьох ставок податку і більше 12% нормативної грошової оцінки".

Тож сподіваємось що учасники земельних торгів які отримали право на оренду будуть добрими господарями.

f t g