Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У «Н.-Сіверської бавовняно-ткацької фабрики» новий орендар

Автор Т.Лось

Якщо гудуть цехи, працюють станки – живе регіон, живе країна. Саме промисловість має наповнювати і місцевий, і державний бюджети. На Новгород-Сіверщині, нажаль, за період створення незалежної України більше підприємств розвалилось, аніж відновило свою роботу. Створена ще у 70 роках 20 століття "Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика" розквіту зазнала у радянські часи. Відтоді підприємство кілька разів змінювало власника та кілька разів банкрутувало. Головна причина – суттєве зменшення ринків збуту та застаріле енергоємне обладнання. З серпня цього року у підприємства з'явився новий орендар – ТОВ "Харківтехноткань". В результаті фабрика потроху повертається до обсягів виробництва продукції 2011-2012 років, а робочі місця отримали 21 людина. "І, що важливо, вже кілька місяців працівники вчасно отримують заробітну плату", – на цьому наголосив заступник голови РДА Іван Гавриленко на нараді, де обговорювали підсумки результатів виконання доручень Президента стосовно вирішення актуальних проблем регіону за 2013 та планів на 2014 рік.

 

Іван Гавриленко - перший заступник голови Н.-Сіверської РДА: "Я вже спілкувався із представником цього товариства. Вони мають плани на майбутнє по нашому підприємству, нарощується випуск продукції. Якщо за вересень, жовтень, листопад минулого року було виготовлено 49,9 тис. метрів тканини, то за аналогічний період цього року вироблено 51,9 тис. метрів тканини. Тобто, на 2 тис. метрів тканини більше, ніж в минулому році".

А плани у керівництва фабрики дійсно перспективні: відновлення ринків збуту, встановлення нового енергозберігаючого обладнання та станків. Однак, у орендарів, за словами Івана Івановича, є і перешкода, через яку поки що розвиток підприємства під загрозою. Проблему намагаються вирішити разом за "круглим столом".

Іван Гавриленко - перший заступник голови Н.-Сіверської РДА: "Був у мене представник з ТОВ "Харківтехноткань", він вже до нас приходив з цією проблемою, каже: "Як нам надалі бути?". Вони пов'язані по рукам і ногам на сьогоднішній день, бо не є власниками виробництва, а тільки орендують це підприємство. Тим більше, що попередні борги приватного підприємства незначні, тому потрібно розв'язати цей вузол: або нехай він розплатиться (зараз цим займаються відповідні органи), або вони повинні сплатити ці всі податкові зобов’язання (і ті, які заборгували, і пенсійні також), або збанкротувати підприємству і виставити на продаж, а ТОВ "Харківтехноткань" хай купує це підприємство і стає власником. Це питання повинно обговоритися за "круглим столом".

Загалом залучення інвестицій на Н.-Сіверщину – перспектива для розвитку Сіверського краю. Є розроблені інвестиційні проекти, але поки що їх втілити в життя не вдалося. Тому створення клімату, сприятливого для підприємництва та бізнес-ініціативи, допомога в розширенні ринків збуту продукції місцевого виробника – першочергове  завдання у влади, які поставив Президент перед нею у своїх соціальних ініціативах.

{youtube}w8vNoOeYtvU{/youtube}

f t g