Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Скільки народів, стільки культур

Автор О.Лельотко

На сьогоднішній день на території Н.-Сіверського району проживає близько 28 тис. громадян. Основну кількість населення, а це 96%, складають українці. Також Сіверська земля стала рідною домівкою для 3% росіян та, відповідно, для 1% осіб інших національностей. І незважаючи на те, що компактного проживання національних меншин зараз на Н.-Сіверщині немає, в районі створені всі умови для задоволення їх потреб та інтересів. У закладах культури працюють самодіяльні народні колективи, у репертуарі яких є твори російською мовою. В бібліотеках представники різних національностей можуть знайти літературу, яка їм близька до душі. Зокрема, працівники ЦРБ підготували виставку «Скільки народів, стільки культур», на якій представлені твори авторів різних національностей, як сучасних, так і світової класики. Є також видання, надруковані іноземними мовами.

 

Олексій Свириденко - бібліотекар відділу обслуговування Н.-Сіверської ЦРБ: «Є у нашій бібліотеці книги, надруковані на різних мовах: німецькій, французькій, польській, білоруській, російській, англійській тощо. Тобто, якщо людина хоче почитати книгу на своїй рідній мові, то ми можемо надати таку можливість».

Серед книжок, представлених на виставці, є й ті, що написали громадяни інших національностей, які тривалий час проживали на Н.-Сіверщині. Звісно, і вони знаходять вдячних читачів.

Лариса Бодяко: «Я хочу сказати декілька слів про Ісаака Мойсейовича Клейнера. Ось я побачила його книжку тут, на виставці, і згадала його як людину енциклопедичних знань. Мені пощастило особисто знати цю людину. Він був не тільки засновником Куликівського туристичного клубу «Костёр», а й прекрасним бардом. Він писав пісні, грав на гітарі, писав вірші».

«Єдність українського суспільства забезпечується наданням національним меншинам можливостей для реалізації їх етнічної самобутності, використання рідної мови, культури, задоволення їхніх потреб та інтересів», - зазначив заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков під час відвідування виставки. Він також зауважив, що наразі питання реалізації прав осіб, які належать до інших етнічних спільнот, на постійному контролі Президента України В. Януковича.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: «Політика, яка проводиться в роки незалежної України - це політика гуманного толерантного ставлення, яка відповідає кращим європейським зразкам. Тільки така політика має майбутнє, має перспективу. Тільки рівне, неупереджене ставлення, допомога в розвитку культурної самобутності будь-якому народу, який населяє нашу державу. Вона здатна забезпечити те майбутнє України, на яке ми з вами сподіваємося».

Значна увага в районі приділяється питанню зміцнення міжнаціональної злагоди. Про це свідчить ряд заходів, що проводяться в Н.-Сіверському, і які стали вже традиційними. Уже вчетверте в травні цього року Сіверська земля радо зустрічала гостей з братських держав під час проведення Міжнародного культурно-мистецького фестивалю "Нетлінне слово".

f t g