Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

3 жовтня свою малу батьківщину відвідав другий Президент України Л. Д. Кучма

Автор Н.Приходько

3 жовтня свою малу батьківщину відвідав другий Президент України Л. Д. Кучма. На кордоні району дорогого гостя радо зустрічало хлібом-сіллю керівництво району. Після чого він відвідав своє рідне село та в Чайкинському храмі помолився за упокій душ померлих. В ході візиту Леонід Данилович поспілкувався і з жителями с.Чайкине. Основною метою приїзду нашого земляка стало святкування 980-річчя Спасо-Преображенського монастиря. Адже завдяки Леоніду Даниловичу відновлено з руїн цю святу обитель.

Наразі Спасо-Преображенський монастир відвідує більше 40 тис. людей протягом року. Це те місце на мапій батьківщині, де, побувавши 1 раз, назавжди залишаєшь частину свого серця, куди хочеться повертатися знову і знову. Що ж зараз відчуває Леонід Данилович, дивлячись на цю перлину духовності.

Леонід Кучма - Президент України (1994-2004): "Якщо не пам'ятаємо, звідкіля ми, то не варті того, щоб називатися такими, які заслуговують на це. А те, що цей монастир пов'язаний з історією українською, нашою, то це зрозуміло всім. А тим паче, коли 980-річчя, а тільки святкували 1025-річчя Хрещення Русі, так це подвійне має бути свято. На великий жаль сумно. Це свято повинне бути на державному рівні. Ми забуваємо часто про святині наші, тому для мене це подвійне свято, історія, те, що я у певній мірі причетний, щоб цю історію повернути людям."

А вже сьогодні, 4 жовтня, двері монастиря були широко відкриті для відзначення свого 980-річчя.

f t g