Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Виставки до Дня міста

Автор В.Набока

Традиційно на святкуванні Дня міста в міському парку працювали виставки декоративно-прикладного мистецтва "Джерела барвистого краю". Наш край здавна поціновувався і славився гарною природою, яка надихала багатьох поетів та художників. Наші сучасні майстри пензля представили свої роботи на святкуванні, кожен мав можливість ознайомитися з роботами майстрів писанок, ляльок-мотанок, бісероплетіння. А також охочі приміряли на себе справжній український одяг і в ньому фотографувались.

Але найбільше увагу звертали гості і жителі міста, на ось ці майстерно оброблені скляні банки. Пані Ольга каже,що це вироби із полімерної глини. Спочатку були іграшки, а потім ось такі декорні банки.

 

Ольга Луговська – майстриня: «Це полімерна глина. Спочатку я почала робити іграшки, а потім баночки. Потім почала робити будиночки.»

Завітали зі своєю вишивкою і гості з Шостки, які привезли з собою власноруч вишиті рушники, серветки та скатертини.

Лідія, Ніна, Світлана – члени клубу вишивки «Елегант»: «Ми вишиваємо не тільки хрестиком, а й використовуємо забуті шви: мережки, зерновий вивід, виколювання. Почали займатися хардангером. Пригадуємо старовинні вишивки, малюнки, переводимо на свою вишивку.»

По іншу сторону міського парку, свою виставку розгорнули сільські ради "Господарі й господині щиро просять на гостини". Також можна було побачити виставки харчових, промислових та переробних підприємств району, виставки конкурсу квіткових композицій "Квіткове містечко". Столи кожної сільської ради валилися від різномаїття страв і від городини. Запечену рибу, молочне порося, млинці, сало, хліб, горілчані вироби, пироги з маком, з капустою, яблука, груші та багато чого цього дня куштували жителі і гості міста. Адже цьогорічний урожай в селі досить непоганий і тому найкраще було представлено на святі Дня міста.

Олена – мешканка с.Шептаки: «Картопля непогана, морква, перець гарний, помідорів в мене багато. На День міста кожен рік. Всі ми торгуємо молочним та  деякими овочами на базарі.»

Отож, свято вдалося на славу і сіверська земля вкотре довела, чим вона багата, на таланти у різних сферах діяльності. І саме вона надихає багатьох творити і працювати.

f t g