Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Вдвічі збільшена надбавка по догляду за дітьми інвалідами підгрупи А

Автор О.Лельотко

Одним з напрямів нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича є підвищення якості життя для сімей з дітьми, зокрема, для сімей, які виховують дітей-інвалідів з найтяжчим ступенем функціональних обмежень. Нещодавно, був прийнятий закон України відповідно з яким вдвічі збільшена надбавка по догляду за такими дітьми.

 

Галина Гавриленко - начальник управління праці та соціального захисту населення Н.-Сіверської РДА: "За зазначеними змінами до  закону передбачено підвищення розміру надбавки на догляд, що виплачуються до державної соціальної допомоги відповідно до закону за дитиною-інвалідом підгрупи А з липня 2013 року з 50% до 100%  прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку".

Отже, якщо на дитину-інваліда виплачується надбавка на догляд, то розмір допомоги зараз на дітей з обмеженими можливостями підгрупи А віком до 6 років становить 1597,80 грн., від 6 до 18 років - 1835,80 грн. Наразі на обліку в Н.-Сіверській ЦРЛ знаходиться близько 90 дітей з особливими потребами. Ще з першого липня працівники лікарні почали готувати списки дітей, які потребують стороннього догляду. За словами заступника головного лікаря з питань дитинства та пологової допомоги Алли Сич збільшення допомоги дає змогу батькам приділити ще більшу уваги здоров'ю своєї дитини..

Алла Сич - заступник головного лікаря з питань дитинства та пологової допомоги: "Тих дітей, які потребують стороннього догляду, мати буде отримувати ще одну соціальну допомогу, що дасть змогу матері зайвий раз зводити дитину і на ЛФК, лікувальний масаж, звозити дитину в сімейних умовах на море. Якщо ми даємо путівку на санаторно-курортне лікування на дитину-інваліда, а на маму не даємо, то мама може придбати в приватному секторі курсовку і знаходитись поряд з дитиною, і бачити, як проводиться реабілітація, і допомагати дитині проходити цю медичну реабілітацію".

Наразі робота щодо поновлення довідок про статус дитини-інваліда триває. Тому батькам, які ще не встигли звернутись до дитячої консультації, найближчим часом необхідно це зробити.

f t g