Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Чернігівській області вже створено 5 територіальних громад

Про процес децентралізації влади в Україні говорять вже давно. Повноваження на місця отримали 2 роки тому, однак ця система виявилася не такою простою як здавалось. В Чернігівській області процес об’єднання територіальних громад триває.

19 місцевих рад, а це 57 населених пунктів пройшли процес об’єднання, утворили 5 об’єднаних територіальних громад. На формування їх структури вони отримали субвенцію з державного бюджету у сумі майже 32 млн.грн.

Федір Фесюн - директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України: "При створенні громад зараз надаються субвенції, дотації. Ці 5 громад вони одержали 31 млн. грн. з державного бюджету. Зараз реформують свої структури, роблять ремонти доріг і всі необхідні роботи. Гроші освоюють."

Дана дотація є разовою. Потім громада має заробляти на себе сама. В Н. -Сіверському районі по перспективному плану затверджено 2 громади – Грем’яцька і Н.-Сіверська. Однак міським головою Олегом Бондаренком ініційоване рішення про створення однієї громади з центром у Н.-Сіверському. За його словами дану пропозицію ще вивчатимуть, розглядатимуть на громадських слуханнях, а вже потім прийматимуть зважене рішення. Одна громада чи 2? У сільських голів про це своя думка.

Михайло Бездітко: "Я думаю, що краще буде зробити одну громаду на весь район. Якщо дві то почнуться проблеми. Найперше – кадрове забезпечення. Їх нема. Якщо знайдуться то де їх розмістити?. Із досвіду вже об’єднаних громад в Чернігові видно, що вони не спроможні."

Валентина Литвин: "Це питання ще таке сире. Я не знаю як буде краще. Хотілось би, якщо буде разом об’єднана сільська і міська в одну, то сільське населення отримувало ті належні послуги які ставляться за мету."

Сергій Тєлєгін: "Поки не погоджуємось, бо район буде жити, а села?. І так ніби нічого нема в селі. А в подальшому буде ще важче. Інфраструктури ніякої в селі не буде."

Проблеми формування територіальних громад на Н.-Сіверщині обговорили разом сільські голови, представники міської і районної влади на семінарі-нараді. Пройшла зустріч за участі першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича, який закликав сільських голів у процесі об’єднання в територіальні громади неухильно дотримуватись закону.

Леонід Сахневич - перший заступник голови ОДА: "Якщо формується громада, власність територіальних громад стає власністю громади. І ми повинні розуміти. Якщо формується Н.-Сіверська громада, вона до себе візьме у власність і ті районні об’єкти які сьогодні є. І тоді коли це об’єднається, Грем’яч повинен теж розуміти, він перейде. Закон чітко говорить, що треба створюватись і ми будемо створюватись. Закон не зупинимо, і звичайно треба всім вам думати, бо об’єднуватись треба. Це перспективний шлях."

Обговорення щодо об’єднання територіальних громад тривають. Сільські ж голови тепер на розпутті. До якої громади піти?

f t g