Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

10 березня на Новгород-Сіверщині відзначали 73-роковини з дня трагедії на хуторі Боєць

Автор Г.Башта

Покладанням квітів до пам'ятника та братської могили вшанували сьогодні жертв трагедії на хуторі Боєць. 73 роки тому, 10 березня 1943 року, тут страшною смертю загинуло 168 місцевих жителів, з них 12 дітей віком до трьох років і 61- до 12 років. Що ж стало причиною цієї страшної трагедії?

 

 

Катерина Гнатівна Сухомлин - мешканка с.Орлівка: "Партизани тут у лісі були і німці підозрювали, що тут був партизанських хутор. Німцям не сподобалось це. Вони зібрали всіх людей з села, загнали в конюшню, говорили що на собрание, а тоді жінок в одному місці, а чоловіків - в інше приміщення і почали їх стріляти, і підпалили конюшню, все сгоріло".

Дивом врятуватись від смерті і залишитись в живих вдалося лише двом.

Наталія Урода - заступник директора з виховної роботи Орлівського НВК: "Свідками цих подій ми знаємо, що був Синявський Федір Андрійович, який на той час був молодим хлопцем і йому дивом вдалося врятуватися від загибелі і трирічна Галина Овчинник, яка в той час перебувала в Орлівці. Жителі Орлівки згадують, що того дня такий стояв страшний крик, що було чути в нашому селі, як кричали заживо згорілі люди".

Зараз лише меморіальний пам'ятник загиблим та братська могила, що знаходиться неподалік, є свідками тих страшних подій. Тож сьогодні представники районної влади та сільської громади клали квіти на місце трагедії. Учні Орлівського НВК також прийняли участь у відзначенні пам'ятної дати, підготувавши захід.

За словами Нелі Чугаєвої заступника голови РДА з гуманітарних питань всіх людей, які пішли з життя від рук насильниківі і карателів, обов'язково треба згадувати, хоча б для того, щоб вони у своєму Царстві Небесному знали, що їх пам'ятають. Голова Орлівської сільської ради Віталій Рябченко під час свого виступу зазначив, що саме зараз в такий непростий час для нашої країни, нам, українцям, потрібна єдність і підтримка один одного. То ж далі згадували тих кого вже немає з нами, та бажали сили і мужності тим, хто і зараз виборює незалежність України на фронті.

f t g