Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Яка доля чекає на памятник Леніна у Новгороді-Сіверському?

Автор Г.Башта

Про втілення документаційних законів життя у Новгороді-Сіверському говорили другого березня на зібранні в міській раді. Крім депутатського корпусу, серед присутніх були гості з Чернігова – радник голови Чернігівської облдержадміністрації з питань декомунізації Василь Чепурний, радник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Лісовий, представник українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко.

 

 

Так, за словами Сергія Бутка, міська влада Новгорода-Сіверського виконала частину вимог згідно декомунізації, були змінені назви деяких вулиць, в тому числі і центральної Леніна, яка зараз зветься - вулиця князя Ігоря. Наразі залишилось ще кілька назв, які потрібно змінити. Так мають бути перейменовані ще й вулиці Боженка, Панфілівців, Піонерська, Черняка. Проте основне питання у нашому місті і досі залишається відкритим.

 

Сергій Бутко - представник українського інституту національної пам'яті: "Пам'ятник Леніна -  єдиний в Чернігівській області, це в місті Новгороді-Сіверському, де не прийнято рішення про його демонтаж. Персональна відповідальність покладалась на керівника територіальної громади, на керівника виконавчої влади, тобто сільского голову,  з 21 листопада 2015 року до 21 лютого 2016 року. Тобто в цей період персональна відповідальність за виконання Закону України, тобто не обговорення що робити, а виконувати, персонально в данному випадку є міський голова".

Слід зазначити, що серед 40 пам'ятників Леніну, 36 перебувало на обліку в Чернігівській області, з них демонтувати потрібно три. Рішення про демонтаж по двум вже прийняли -  це в Семенівці і Талалаївці. Невизначеною залишається доля пам'ятника Ульянову лише у Новгороді-Сіверському. За словами Василя Чепурного незрозуміло, як цей монумент може стояти до сих пір в центрі міста біля державних установ.

Василь чепурний - радник голови Чернігівської ОДА з питань декомунізації: "Питання знесення пам'ятника Леніну- це питання, від якого ви нікуди не дінетесь. Голова обласної державної адміністрації виконає закон у повному обсязі, але невже для вас,  як представників Новгород-Сіверської громади,  буде нормальна ситуація,  коли голова обласної адміністрації почав би вулиці вам переіменовувати, Леніна убирати. Є ж якесь місцеве самоврядування, якась гідність".

Після бурхливих обговорень питань щодо декомунізації на засіданні все ж таки дійшли згоди, і на наступній сесії міськради, яка відбудеться 22 березня, першим питанням буде стояти питання про майбутню долю пам'ятника вождя пролетаріату.

f t g