Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Художник з Лизунівки Василь Шарай днями відсвяткував своє 66-річчя

Автор Г.Башта

Його картини є скрізь: удома в рідному селі, у багатьох містах, як нашої країни, так і  поза її межами. Малював і дарував всім – близьким, рідним та просто знайомим і ні скільки не шкодує про це, адже  з кожною картиною віддавав частинку своєї багатогранної душі. А починалося все.

 

 

Василь Шарай - художник с. Лизунівка: "З дитинства, ще в школу ходив оформлював стіннівки, карикатури малював. В клубі оформлював з 70 року. Ледарів критикував, а зараз половина села не ходить - так і треба. Потім з’явилися олівці, масляні фарби. Ось вишивки мої – наволочки, фіранки, картини".

Дивлячись, як мати вправно вишиває скатертини, Василь і собі почав виводити узори ниткою та голкою на картинах. Невдовзі односельці вже просили хлопця, щоб і їм намалював схеми вишивок. За словами майстра, аби закінчити картину, він міг просидіти і до світанку. А потім основна робота в колгоспі, адже її ніхто не відміняв.

Василь Шарай - художник с. Лизунівка: "І на роботу треба було ходити. Працював трактористом, завфермою, доярем, слюсарем. Багато було картин вишитих і мальованих. Найкращий подарунок на день народження – це моє малювання".

29 жовтня Василь Якович відсвяткував своє день народження. Нажаль зараз, через проблеми зі здоров’ям,  чоловік  не може займатися творчістю, проте ділиться секретами майстерності зі всіма охочими. Учні Лизунівської школи часто заходять до нього додому, адже їм є чого повчитися у цієї творчої людини, яка крім того, що бачить світ особливими очима, так ще і залишає йому багату спадщину.

f t g