Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Україні триває процес декомунізації

Автор Я.Мезько

21 травня було прийнято 4 декомунізаційні закони, які передбачають розрив зв'язків України з радянським тоталітарним минулим. З цією метою по всій країні проходить ряд заходів спрямованих на знищення радянської символіки. Як же у Новгороді-Сіверському та районі здійснюється виконання цих законів.

 

 

21 травня вступили в дію декомунізаційні закони. Це означає, що Україна остаточно розриває зв’язки з радянським тотальним минулим. Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятках, а доступ документів про репресії  та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито. Про хід виконання законів поцікавилися у представників міської та районної влади. Заступник міського голови Павло Плотніков наголосив на тому, що у місті ведеться активна робота у цьому напрямку. На сесії міської ради було прийнято рішення перейменувати 16 вулиць та провулків у місті. З перейменуванням вулиці Щорса виникли проблеми. Пропозицію спілки ліквідаторів на Чорнобильській АС щодо перейменування вулиці Щорса на Героїв Чорнобиля прийняли до уваги, проте вирішили порадитися з жителями цієї вилиці. Долю комуністичної символіки міста Н.-Сіверський вирішать найближчим часом, проте за словами Павла Плотнікова, неоднозначну реакцію викликала у членів комісії мозаїка на водонапірній вежі, що на базарній площі.

Павло Плотніков - заступник голови міської ради: "Мозаїка останні роки відігравала роль не якогось ідеологічного символу, а була особливістю, яка приваблювала туристів. І багато гостей нашого міста приїздило саме подивитись на цю мозаїку. Тому запропоновано було подумати, яким чином можна зробити так, щоб саме, як туристичний об’єкт не був зруйнований. Звичайно, ми говоримо проте, що закон потрібно виконувати, але вихід з даної ситуації поки що не знайдений".

Пам’ятник вождю пролетаріату комісія все ж таки вирішала демонтувати, але це питання часу. У Н.-Сіверському районні процес декомунізації також триває. За словами заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Нелі Чугаєвої у населених пунктах районну вже пойменовано 35 вулиць і назву села Красне на Сапожків хутір, з перейменуванням села Кірове прийдеться почекати, адже жителі не бажають змінювати назву свого населеного пункту.

Леніна нема, пам’ятник Кірову стоїть.  "Скажіть, в чому виникла проблема, що мешканці села Кірове не хочуть перейменування назви села?" - А  що з того зміниться? Життя покращиться? Життя не покращиться. Життя, яке було, таке і буде. Та вже нікому буде жити.

Неля Чугаєва - заступник голови Н.-Сіверської РДА з гуманітарних питань: "За протоколом вони не хотіли перейменовувати село. Люди бояться, що велику кількість документів треба переробляти. Думають. Що за цим будуть «стояти» кошти, вони помиляються, перейменування «не тягне» за собою цих коштів. І  райдержадміністрація і сільська рада буде працювати над цим питанням. Сподіваємось, дане питання буде вирішено".

Рішення про демонтаж пам’ятника Леніну у с.Грем’ч було прийнято. А доля пам’ятника Кірову у селі Кірове досі невідома. Все ж процес декомунізації триває, проте, думки що до перейменування населених пунктів та вулиць різняться.

- Нехай перейменовують. Назва вулиць буде мати якесь значення. Можливо будуть якісь зміни.

-Ми відносимось погано до декомунізації, тому що треба поважати нашу культуру, треба поважати наше минуле. Знищити все не можна.

-Як буде, так і буде. Мені все одно.

f t g