Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Засмічення балки

Автор Я.Мезько

Здавна в результаті тривалих ерозійних процесів грунту на території нашого міста сформувались яри та балки.

 

 

Вони являють собою понижені ділянки рельєфу. Балка, яка простягається від вулиці Шевченко, охоплюючи Козацьку і аж до Революції, займає не лише велику територію, але й слугує як громадський смітник. Інспектор з охорони довкілля Олександр Соколенко говорить, що серед купи заваленого сміття, яким заповнена балка, обов'язково знайдеться і токсичне, яке негативно впливає як на довкілля, так і на здоров'я людей.

Олександр Соколенко - громадський інспектор з охорони довкілля: "За морфологією сміття поділяється, скажімо, на нейтральне і токсичне, або високотоксичне сміття. Якщо люди висипають сюди зі схилів будь- яке сміття, то відповідно в цьому смітті буде і токсичне сміття знаходитись, ті самі батарейки, лампи, будь- що. Все, що потрапляє сюди, будь- яке сміття, воно тут змивається і збирається у балку, а потім з першою ліпшою зливою все це вимивається вниз, відповідно в Десну, і потрапляє в річку. В річку з якої, доречі, всі міста, які нижче, зокрема як Київ, потім беруть воду".

Найнебезпечнішим є викидання людьми батарейок та ламп, усім відомих як економки, що виділяють важкі метали у грунт, забруднюючи поверхневі води.

Олександр Соколенко - громадський інспектор з охорони довкілля: "Вони містять важкі метали, знову ж таки токсичні, ту саму ртуть. Якщо лампа розбивається - ртуть потрапляє в грунт і в грунтові води. В батарейці також свинець забруднює поверхневий шар грунтових вод, з якого беруть воду люди, які користуються криницями, тобто не можна викидати батарейки".

Олександр говорить, що вирішити таку проблему можна, варто лише прибрати схили і більше не смітити, адже усе починається від культури людей.

Олександр Соколенко - громадський інспектор з охорони довкілля: "По-перше, потрібно прибрати, по-друге, потрібно створити умови для того, щоб це сміття сюди не потрапляло. Як воно тут опиняється, це люди, які не здають сміття або у яких не вивозять сміття комунальні служби, а ще є люди, які просто йшли і кинули пляшку на схилі, а потім вона покотилася вниз, її змило водою. Тобто потрібно, щоб функціонувала система збирання сміття, переробки, утилізації, захоронювання будь-що, але щоб не було такого, що люди тут живуть, а сміття у них не вивозять. Що їм робити? Вони його кидають. Це зокрема проблеми культури, тому що культурна людина такого ніколи б не зробила в будь-якому разі. Але це знову ж таки провини і комунальних служб, якщо вони не працюють, то це їх зона відповідальності".

f t g