Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Екзотична рослина у нашому місті

Автор Я.Мезько

Через зміну кліматичних умов по всій території України ми можемо побачити, що люди почали вирощувати рослини, які раніше були притаманні лише країнам з більш жарким кліматом. Кавуни, дині, черешні, орхідеї, а зараз ще і катальпи -  широко поширені у нашому регіоні. Останні були завезені аж у 18 столітті до Європи, а сьогодні набувають все більшої популярності серед українських садоводів.

 

 

Катальпа – рослина, яка росте на півдні України. Вона вважається тропічною рослиною. Відтепер її можна побачити і в районному будинку дитячої та юнацької творчості.

Анатолій Жоров - директор Н.-Сіверського районного будинку дитячої та юнацької творчості: "У нашому закладі є така екзотична рослина як катальпа. Ця рослина притаманна південним областям України. Має гарний привабливий вигляд, має китиці. Рослина після достигання має великий стручок. Квітка в неї дуже пахуча. У нашому закладі вона з’явилась у 2011 році. Її подарували нам наші колеги зі станції юних натуралістів м. Шостка".

Згодом катальпи почали вирощувати біля старої будівлі ЦРЛ та у Спасо-Преображенському монастирі. Листя катальпи виділяє специфічний сік, який розбризкується по периметру крони, через що трава та інші рослини під катальпою не ростуть, створюючи символічне коло біля дерева. Завдяки цьому катальпи в народі називають небесними деревами. Росте вона у нашій місцевості висотою з яблоню. Ще декілька років тому вона не плодоносила, а зараз її можна розмножувати насінням, говорить Анатолій Жоров.

Анатолій Жоров - директор Н.-Сіверського районного будинку дитячої та юнацької творчості: "Раніше вона не достигала, на сьогоднішній день покращилися умови і в м. Шостка вона достигає. Стручки плодоносять, мають насінину у вигляді квасолини, але приплюснутої і моховидної форми. На сьогоднішній день можна насінням її розмножувати".

Катальпа служить гарним медоносом та прикрасою багатьох міст. У лако-фарбовій промисловості цінують її масло, отримане із насіння.

f t g