Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

День працівників природоохоронної справи

Автор Я.Мезько

Споконвіку люди використовували природні ресурси для своїх життєвих потреб, але чим далі, тим людина бажає забрати з природи якомога більше. Розуміючи, що вона шкодить не лише природі, але і собі.

 

 

Аби уберегти навколишнє середовище існує природно заповідний фонд, який захищається законом у кожній країні. В Україні до таких територій відносять заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заповідні урочища, заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, парки- пам'ятки садово -паркового мистецтва. У нашому районі їх чимало. Найвідоміші з них - заповідне урочище «Бирине», ботанічна пам'ятка «Узруївський ліс», ботанічний заказник « Путивський» та гідрологічна пам'ятка «Узруївські джерела». Старший науковий співробітник національного природничого парку «Деснянсько-Старогутський» Сергій Панченко говорить, що проблема охорони природи досить актуальна у наш час.

Сергій Панченко - старший науковий співробітник НПП "Деснянсько-Старогутський": "Проблема дійсно актуальна, тому що питаннями охорони справи професійно займається досить багато людей в Україні. В нас лише пів сотні національних природних парків, майже два десятки заповідників, крім того, ботанічні сади, зоопарк - це все є природоохоронними установами. У них працюють люди, багато серед людей дружні з цими установами, багато з них відчувають свою приналежність до цієї справи, і через це сьомого липня - день природно-заповідної справи в Україні".

Цього року день працівників природоохоронної справи припадає на святкування Івана Купайла, тому символом природно-заповідної справи у 2015 році обрано звичайний вид папороті, щитник чоловічий, який можна зустріти у всіх регіонах нашої країни. Він уособлює прагнення до об'єднання та захисту природи і України під єдиним девізом « Природа і родина - єдина Україна».

f t g