Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Психологи радять тактовно розповідати дітям про війну

Автор Я.Мезько

Події сьогодення, що відбуваються на сході нашої країни торкнулися сердець кожного з нас. Не винятком є і діти, тому психологи радять про це з ними говорити, а не замовчувати цю ситуацію.

З того часу, як незалежність України стала під загрозою - люди по всій країні про це говорять. З засобів масової інформації постійно чути про кількість жертв та полонених. Ця страшна подія увійшла чи не у кожен дім. Дорослі, обговорюючи останні новини зі сходу, не помічають, що мимоволі слухачами стають і діти.

"Йде війна на Україні, але найгірше тим людям, які перебувають у тій зоні, де падають бомби, найгірше тим батькам, які відправили своїх синів на війну. Матері через це не сплять ночами, найгірше тим, кого поранили російські кулі - про це ми дізнаємося від батьків та вчителів, з газет та телебачення. Миру вам!".

"Це дуже велике горе для всіх українців. Найбільше горе це для тих дітей, які живуть у Донецьку та Луганську. Про війну я дізнаюсь від дідусів, з телебачення, Інтернету, про це мені розповідають батьки. Я хочу, щоб ця війна скоріше закінчилася і щоб був мир".

"Війна - це погано, це танки їздять і терористи стріляють. Треба жити дружно. Слава Україні!"

Діти дізнаються про війну не лише від батьків. Проте, як зазначають психологи, що саме мати або батько повинні першими розповідати дитині про події в країні.

"Я їй поки не розповідаю, що чує по телебаченню - то питає, але я їй не розповідаю. Питає чому людей убивають,- намагаєшся відповісти в легкій формі, щоб не травмувати дитячу психіку".

"Знати йому, що таке війна, ще рано. Телевізор він не дивиться. Він читає книжки, займається підготовкою до школи, про війну він не дивиться".

"Війну я не люблю".

Події, які відбуваються в країні, травмуючи не лише для дітей, але і для дорослих. Тому психологи радять батькам розказувати своїм дітям про війну користуючись фактами, а не емоціями. І не приховувати такі події від дитини, особливо коли така ситуація торкнулася сім'ї.

Тетяна Могильна - практичний психолог Н.-Сіверської гімназії №1: "Родина для дитини будь-якого віку – це є найбільший ресурс, який тільки можливо запропонувати. Тому саме підтримка батьків, емоційна, в першу чергу, є дуже важливою для дитини. Треба дуже тактовно та дуже обережно дитині пояснити, що зараз відбувається така ситуація, користуватися фактами: менше емоціями, а просто фактами. І обов'язково пояснити свій стан".

f t g