Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Стартувала інформаційно-просвітницька акція "Жінки, знайте свої права"

Автор І.Радковець

На сьогодні в РЦЗ на обліку більша кількість осіб - це жінки, а рівень їх участі у трудових відносинах на ринку праці щодалі має тенденцію до зростання. Все через те, що більшість жінок недосконало знають свої права. Про те, які права мають жінки говорили на засіданні круглого столу в РДА, яке відбулося в рамках акції "Жінки, знайте свої права".

 

На початку березня стартувала інформаційно-просвітницька акція "Жінки, знайте свої права", в рамках якої в РДА відбулось засідання круглого столу з назвою "Захист трудових прав жінок".

Неля Чугаєва - завідувач сектору у справах сім'ї, молоді та спорту Н.-Сіверської РДА: "З одного боку, в трудовому законодавстві прописано для жінок ряд пільг і додаткових послуг, а з іншого боку - навіть і самі жінки, і чоловіки говорять про те, що це працедавцям робить навпаки певні перешкоди. Тобто порушується і закон ринкових відносин, де і жінки, і чоловіки повинні бути однакові, і коли роботодавець бере на роботу - він бере на роботу перш за все працівника, незалежно від статі. І виходить, що ніякої дискримінації він не проводить. Але, насправді, є певні розбіжності, є певні суперечності".

Заступник директора районного центру зайнятості Тетяна Гуща говорила про те, що рівень участі жінок у трудових відносинах на ринку праці має тенденцію до зростання. Протягом минулого року серед тих, хто отримав роботу переважають чоловіки. Як бачимо, чоловіче безробіття менше, ніж жіноче. І на сьогодні на обліку в РЦЗ більша кількість осіб - це жінки. Про права жінок, що стосуються соціального забезпечення говорила начальник відділу праці управління соціального захисту населення Валентина Осадча, зокрема, розповіла про зміни в законодавстві.

Валентина Осадча - заступник начальника-начальник відділу праці управління соціального захисту населення РДА: "У цьому році внесено зміни до статті 19 Закону України про відпустку, згаданим нормативним документом передбачено: надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів жінці, матері, батьку інваліда з дитинства підгрупи А першої групи. А також особі, яка взяла під опіку інваліда з дитинства підгрупи А першої групи надається відпустка додаткова тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових та неробочих днів".

«Для того, щоб не порушували ваші права їх перш за все потрібно знати», - наголошувала на засіданні круглого столу начальник районного управління юстиції Тамара Щепочкіна, та ознайомила присутніх з Кодексом законів про працю України, який регулює права чоловіків і жінок. З січня 2015 року значно зменшено виплати та пільги застрахованим особам. «Законом не передбачено санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення», - повідомила директор фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Любов Пророк. Про особливості пенсійного забезпечення жінок та хто має право виходу на пенсію в 50 років говорила заступник начальника управління пенсійного фонду України в Н.-Сіверському районі Марія Рилова.

Марія Рилова - заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Н.-Сіверському районі: "Норма не змінилась багатодітним матерям. Також, якщо народили і виховали інваліда з дитинства - теж норма не змінилась: вони як мали 50 років, так і мають право 50 років. Також, жінки, які працювали в с/г і народили п'ятого, і п'ятому виповнилось 14 років - теж незалежно від віку це все на сьогоднішній день для жінок залишилось".

Підсумував засідання круглого столу заступник голови РДА Борис Домоцький.

Борис Домоцький - заступник голови Н.-Сіверської РДА: "Дійсно, влада, виконавча влада, самоврядування, на своїх територіях мають боротися перш за все, щоб люди мали рівний доступ. Я вважаю, що дійсно, це справедливо: рівний доступ до роботи, до робочого місця. Ось сьогодні прикро, що ми: і чоловіки, і жінки позбавлені можливості мати роботу, що велика кількість безробіття".

Проведення таких акцій є підтвердженням того, що жінки мають знати свої права та обов'язки, вміти ними правильно користуватись, боротися за зміну цінностей та відношення до себе. Лише досконале звання своїх прав допоможе уникнути випадків їх порушення.

f t g