Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

СТОП насильству

Автор Н.Приходько

Вже традиційно, 25 листопада в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками в більш ніж 100 країнах світу стартує акція "16 днів проти насильства". В рамках акції в Н-Сіверській РДА відбулось засідання за круглим столом "Попередження насильства в сім'ї і пропаганда впровадження ненасильницької ідеології в суспільстві".

 

Насильство в сім'ї - це проблема сучасності, і не окремої родини, а всього суспільства в цілому. За статистикою 95% всіх жертв сімейних конфліктів - це жінки. Проте найстрашніше, коли насильство вчиняється щодо дітей. У 60% випадків при фактах насильства в родині були присутні діти, і в майбутньому дитина, вважаючи таку негативну модель поведінки дорослих нормальною, поводитиметься аналогічно вже у власно створеній сім'ї.

 

Все це обговорили під час засідання за круглим столом представники різних служб, до обов'язків яких входить контроль за рівнем насильства в сім'ях району.

Розпочинаючи засідання, завідувач сектору у справах сім'ї, молоді та спорту Неля Чугаєва розповіла, що 25 листопада в Україні розпочалася акція "16 днів проти насильства". Щороку вона стартує в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, і проходить у більш, ніж у 100 країнах світу. Також Неля Миколаївна зазначила, що сьогоднішні події в країні повинні змінити ситуацію щодо проблеми насильства в сім'ях на краще.

Неля Чугаєва - завідувач сектору у справах сім'ї, молоді та спорту Н.-Сіверської райдержадміністрації: "Те, що в нашому суспільстві, в нашій країні ці страшні події, які відбуваються протягом минулого і цього року, але головне, що люди підняли голови, не хочуть бути рабами, хочуть почувати себе гідно, почувати себе людиною. Тому, я думаю, це повинно перейти і на сім'ю, і на нашу роботу".

Найперші, до кого звертаються жертви насильства - це дільничні інспектори. Загалом, вже з початком 2014 року до райвідділу міліції з відповідними заявами звернулося 135 чоловік, що на 80 менше в порівнянні з минулим роком. Заступник начальника Н.-Сіверського районного підрозділу кримінально- виконавчої інспекції Олександр Воробей поінформував, що цього року зареєстровано близько 20 випадків, коли до осіб, що вчинили насильство в сім'ї, було застосоване покарання у вигляді громадських робіт.

Про роботу щодо надання психологічної та інформаційної допомоги жертвам насилля розповіли начальник та психолог районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Значну увагу під час засідання приділили насильству в сім'ї, вчиненому відносно дитини.

Сергій Поливода - начальник служби у справах дітей РДА: "На сьогоднішній день на обліку служби у справах дітей перебуває 4 дитини - всі ці діти поставлені в цьому році на цей облік. 2 дитини постраждали від психологічного насилля в сім'ї, і 2 - від фізичного. Ці 4 дітей з 3 сімей. Що стосується місця проживання - то не можна сказати де більше насильства, в місті чи селі. На сьогоднішній день 2 сім'ї мешкають в місті Н.-Сіверський, 1 сім'я в 1 з сіл району".

Про те, що профілактика насильства починається ще з дитячих садочків та активно проводиться в школі зазначала начальник відділу освіти Ірина Зюзько. Методист райметодкабінету Сергій Гончаренко додав, що важливим елементом попередженням конфліктів в родині є розмови шкільних психологів з батьками учнів. Проте насьогодні в районі не кожен навчальний заклад забезпечений такими спеціалістами. Підсумовуючи засідання, Неля Миколаївна наголосила, що яке майбутнє буде у дитини, та загалом країни і світу - в більшості залежить від батьків.

Неля Чугаєва - завідувач сектору у справах сім'ї, молоді та спорту Н.-Сіверської райдержадміністрації: "Ми всі хочемо щастя своїм дітям, тому, будь ласка, уже зараз виховуйте своїх дітей так, щоб насильство потім в їхніх сім'ях не відбувалося. Я хочу звернутися до дорослих чоловіків і жінок: ведіть себе по-дорослому, бо саме від вас залежить щастя вашої сім'ї. Щоб у вашій сім'ї панував не страх, а взаємна довіра і повага. Від цього залежить подальша доля всієї нашої країни".

f t g m

счетчики