Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Місто в диму

Автор О.Стеценко

Вулиці нашого міста полонив дим. Причиною тому стало спалення опалого листя. Біля гімназії імені Ушинського, в міському парку та майже у кожному дворі. Люди скаржаться, що через дим, під час робочого дня їм доводиться сидіти в задушливих приміщеннях, тому що вікна на вулицю відкрити неможливо.

«Дуже димом пахне, і в горлі дере. Вивозити коштів немає, ні на бензин, ні на завантаження листя».

 

Нагадуємо, що дим від спалювання опалого листя та залишків рослинності може завдати негативних наслідків як навколишньому середовищу, так і здоров’ю людини. Тому можливо варто вчасно зупинитись.

Віталій Кром – мешканець міста: «Хочу звернутися до жителів міста, мера, до людей які розводять багаття по місту, не робіть цього ви труїте себе і оточуючих людей навкруги. Ми всі просмерділись, наші діти дихають цим димом, ви робите шкоду. Листя палити не можна і не потрібно привчати дітей до цього. Діти повинні в школі малювати малюнки «Про шкоду паління сміття і яку шкоду це приносить екології». В цей час наша міська влада не реагую про всі багаття по місту».

Державна екологічна інспекція попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством спалювання опалого листя та будь якого сміття заборонено, та тягне за собою накладання штрафу.

Григорій Гуща – держінспекор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «Всі стихійно почали спалювати листя, залишки рослинності. Згідно статті 27 Закону України «Про рослинний світ» забороняється спалювання за рахунок чого при спалюванні рослинності випалюється гумус, це верхній шар ґрунту потім викиди в атмосферу. За це є адміністративне відповідальність від 170 до 340 для фізичних осіб та від 340 до 850 гривень».

Та в цьому році жодного з винуватців ще не було покарано. Посилаючись на те, що через довготривалу відпустку, ще не встигли, а весь цей час людям доводиться продовжувати  вдихати дим.

«Це погано коли люди спалюють суху траву та опалі листя, діти дихають гаром, для здоров’я це дуже погано. За цим всім треба щоб потурбувалися».

«До диму я відношусь негативно, це говорить про те що не роблять комунальні служби міста, які зобов’язані прибирати все, а не залишати напризволяще, потім порушують екологію, не працює міська влада. Обговорюють комунальні платежі, все дорожчає, а роботи не якої нема. Як це можливо?!»

f t g