Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Зустріч Миколи Томенка з представниками освіти та культури Новгород-Сіверщини

Автор О.Харькова

З нагоди Дня української писемності та мови радник Президента України з гуманітарних питань, народний депутат України Микола Томенко провів зустріч з представниками організацій освіти та культури Новгород-Сіверщини.

"Лише вірою та культурою, а не кулеметами та силою можна об'єднати країну", - зазначив радник Президента України з гуманітарних питань Микола Томенко на зустрічі з інтелігенцією Сіверщини, що пройшла днями в районному палаці культури. Зустріч була приурочена Дню української писемності та мови, тож і розмова з відомим громадським діячем та політиком йшла про речі духовні.

Микола Томенко - радник Президента України з гуманітарних питань, народний депутат України: "Цей рік був не тільки у вас, а й по всій країні, роком Шевченка. За цей рік я зробив 10 проектів, з яких декілька привіз вам. Я загорівся пропагуванням ідеї Шевченка як дослідника, краєзнавця та художника. І я б хотів, щоб у нас кожний учень, кожний студент чи кожний громадянин в бібліотеці чи в школі прийшов би і полистав, як Шевченко малював, що він писав, щоб відчути його дух, енергетику. Цей альбом 45 року Шевченко малював і записував, коли працював, можна сказати моїм колегою, в складі історико-археографічної комісії при Київському університеті Св. Володимира".

Присутні на зустрічі представники закладів освіти та культури району не лише мали можливість ознайомитись з просвітницькими проектами фонду "Рідна країна", який очолює Микола Томенко, а й отримати подарунки: перевидані альбоми малюнків Тараса Шевченка, шевченківські щорічники, фотоальбоми визначних міст Чернігівщини, відео- та аудіодиски.

Микола Томенко - радник Президента України з гуманітарних питань, народний депутат України: "Коли я придумував довгі проекти, як можна українську історію пропагувати, як до мови української можна прихилитися, як українські традиції відродити, я намагався діяти 3 методами. 1 метод - не адміністративний, він просвітницький. Тому аби Кримом і Донецьком займався не тільки я, а й вся держава, можливо не було б того, що відбувається сьогодні. 2 обставина: я це роблю як громадський діяч, тут нема у всіх моїх проектах ні копійки державних коштів, а це кошти мої і моїх друзів. І 3 позиція: я намагаюся, особливо останнім часом, робити тільки позитивні речі. Вп'яте я стаю депутатом і радію, що тут у вас буде мій колега і товариш всі проекти, всі добрі справи, які я роблю, у просвітницькій гуманітарній справі, підтримувати і продовжувати. Ми з Анатолієм домовилися, що будемо активніше працювати".

"Ситуація, що наразі склалася в державі, в черговий раз підтверджує те, що на культурні та просвітницькі проекти треба звертати не меншу увагу, ніж на розвиток економіки та обороноздатність країни", - зазначив Микола Томенко.

Микола Томенко - радник Президента України з гуманітарних питань, народний депутат України: "Досвід моєї роботи показує, що я, як людина, яка пройшла Афганістан і не раз була в зоні АТО,  хочу вам сказати, що я не знаю нормальної країни, де автоматом можна об'єднати. Можна цінностями, можна вірою, ідеєю, світоглядом, традицією, ось цим можна об'єднати. Це дорога довша і  складніша, але результат кращий. Тому я, допомагаючи армії, думаючи про армію, все-таки хочу сказати, що  таким шляхом духовної єдності можна об'єднати країну. І взагалі замирити не тільки нашу країну, а й увесь світ".

Під час робочої поїздки Сіверщиною радника Президента супроводжував і однопартієць, однодумець, кандидат в народні депутати Анатолій Євлахов. Присутні на зустрічі мали можливість поспілкуватися з обома політиками, обговорити нагальні питання та торкнутися болючих тем: про ситуацію на Сході та позицію влади стосовно цього питання, реформування та фінансування освітньої галузі, роботу майбутнього парламенту, діяльність депутатів і державних службовців.

Анатолій Євлахов - кандидат у народні депутати: "Я хочу довести, що чиновники чи депутати мають бути нормальні люди, які можуть приходити до колективів, і  їм не треба червоні доріжки, не треба пекти коровай, не треба збирати всіх батюшок з району. Вони мають просто прийти до людей і спілкуватися з ними. Я хочу, щоб люди розуміли,що влада має на них працювати".

Тож новгород-сіверці мають великі сподівання, що влада нарешті повернеться обличчям до людей, а новообраний депутат гідно представлятиме наш округ у Верховній Раді та продовжуватиме добру справу відродження духовності й культури у регіоні.

f t g