Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Леонід Кучма подарував шкільний автобус

Автор Н.Приходько

Знову на Н-Сіверщину завітав другий президент України Л.Д. Кучма. Під час свого візиту Леонід Кучма відвідав Чайкинський НВК та подарував новий шкільний автобус.

На своїй малій батьківщині Леонід Данилович Кучма буває досить часто. При нагоді завжди відвідує рідні місця. Так і вчора другого призидента України на кордоні Новгород-Сіверського району радо зустрічали традиційними хлібом-сіллю та словами привітань.

 

Далі Леонід Данилович відвідав Чайкинський НВК, він вже не вперше приходить до навчального закладу з подарунком. Цього разу ним став новенький шкільний автобус. Ми запитали у Леоніда Даниловича, що він відчуває, коли робить такі вкрай необхідні подарунки навчальному закладу, де навчався колись і сам.

Леонід Кучма - Президент України (1994-2004 рр.): "Я просто згадую своє дитинство, коли я за 9 кілометрів кожен день ходив туди і назад. Я думаю: яке ж це враження у дітей, коли вони можуть сісти в чудовий автобус, і проїхати цю відстань, яку я колись ходив. Я своїми ногами відчуваю те, що вони повинні відчувати своїм серцем, що трошки про них хтось думає".

Найбільше новому автобусу зраділи діти - вони подякували Леоніду Даниловичу за цей подарунок.

"Ми щиро вдячні вам за цей чудовий подарунок: такий красивий, новий шкільний автобус".

Не оминули також і тему подій на сході України. Ми поцікавилися у Леоніда Даниловича, що передбачено протоколом, який був підписаний у Мінську 5 вересня.

Леонід Кучма - Президент України (1994-2004 рр.): "Я вважаю, що в ньому передбачено все, що хотіла Україна. Насамперед, припинення вогню, але ми і не сподівалися, що це буде на другий день, це тривалий процес. Потім, військово-полонені чи заручники - тільки з нашої сторони, їх біля тисячі, розумієте, що це таке: батьки, матері, дружини і т.д. Так що цей процес започаткували. Я думаю, що на цьому тижні повинні відбутися основні події. Домовились також про гуманітарний коридор, і мова йде не тільки про український, чи про російський, а про Об’єднання націй – багато країн хоче прийняти в цьому участь. А те, що відбувається на Донбасі, особливо на Луганщині – там практично катастрофа. Необхідно допомогти там пережити цей час – це однозначно. А далі, щоб всі озброєні формування, які там є - вони повинні вивести. Ми повинні встановити контроль кордону за контролем міжнародних спостерігачів (я маю на увазі ОБСЕ за кордоном). І ми передбачаємо там децентралізацію влади. І я хотів би, щоб всі чітко знали, що там нема ніякої ні ДНР, ні ЛНР, нема федералізації ніякої,- є проблеми передачі багатьох повноважень цим регіонам. І мова йде не тільки про перспективи регіонів. Треба передавати більше повноважень місцевій владі. Не треба все через Київ, хай беруть на себе повноваження і відповідальність. І в перспективі ми повинні думати, як цей регіон зруйнований, повністю почати приводити до тями. Там тільки 900 шкіл зруйновано, там трагедія колосальна".

Також другий президент України поспілкувався з вчителями, школярами, батьками і односельцями. Традиційно поклав квіти до пам'ятника загиблим у роки ВВВ, помолився в церкві святої Параскеви П’ятниці.Цього ж дня Леонід Данилович побував на могилах рідних та близьких в селі Олександрівка Семенівського району.

f t g