Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Україну повертаються планові відключення електроенергії

Автор О.Лельотко

Багато хто пам’ятає про масові відключення енергопостачання в населених пунктах району на початку 90-х років. В цьому році, вірогідно, українцям знову доведеться на декілька годин за добу залишатись без цього блага цивілізації. Чому ж зараз виникла потреба в економії?

Борис Бунак - директор Н.-Сіверського РЕМ: "На сході України зараз тривають бої, захоплені всі основні шахти, на яких відбувався видобуток вугілля,-  тому йде обмежене постачання вугілля на теплові електростанції. Звісно, не вистачає вугілля, мазуту, працюємо лише  на атомних електростанціях, котрі забезпечують Україну тільки на 55% електроенергією. Саме тому за рішенням Міністра палива та вугільної промисловості дана команда на введення віяльних графіків відключення".

 

За словами Бориса Бунака для кожної області та району відведені певні ліміти, і зараз вони особливо жорстко контролюються в зв’язку з ситуацією, що склалася.  Споживачі Чернігівської області перевищують встановлені граничні рівні споживання електричної потужності, така ж ситуація зокрема і в Н.-Сіверському районі.

Борис Бунак - директор Н.-Сіверського РЕМ: "На Н.-Сіверський район також встановлено ліміт, він зараз складає 4,220 МВт, на даний час наш район споживає біля 5МВт. Ми перевищуємо ліміт на 13% щодня за потужністю, по споживанню наш район зараз йде з економією в межах 8000. За потужністю є ранковий і вечірній  максимум. В ранковий максимум Н.-Сіверський район входить навіть з економією, а в вечірній максимум у нас йде перебір. Зараз ми поки ще  не вводимо віяльні графіки обмеження,  тому що ці графіки відключення обмеження вводяться лише за командою диспетчерів Центральної диспетчерської служби в даному випадку компанії ПАТ Чернігівобленерго".

Графік відключень в Н.-Сіверському районі передбачає припинення енергопостачання на декілька годин за добу в усіх населених пунктах району та частково міста. Усвідомлюючи всю складність і важливість ситуації  та недопущення масових відключень, енергетики звертаються до споживачів з проханням перепланувати та обмежити споживання електроенергії в години пікових навантажень, тобто з 08:00 до 10:00 годин ранку та з 18:00 до 22:00 вечора, а також заощадливо використовувати електроенергію протягом всієї доби.

Борис Бунак - директор Н.-Сіверського РЕМ: "Я б попрохав жителів Н.-Сіверського обмежити використання електроенергії з 20:00 до 22:00. Якщо ми будемо вкладатися  в ліміт в цей період часу, -  то графіки проти нас можуть бути задіяні,  але не в такому об’ємі. Можливо нам будуть надані якісь скидки. Тому скажемо, що наш добробут  залежить від нас самих".

 

f t g