Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Стахорщині пройшли сходи села

Автор Т.Лось

Поки активісти Київського майдану та інших великих міст України мріють про більше повноважень для самоврядування і можливість самим розпоряджатися власними коштами, у поліському селі Стахорщина самоврядування - потреба точно не нагальна. На сходах села, які пройшли цього понеділка зранку, не набралося і 20 душ. На зібранні були присутні також представники РДА та головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги. Про стан соціальної сфери села та труднощі розповів сільський голова. Найбільшою проблемою теперішньої не лише Стахорщини, а й усієї Кіровської сільради, він назвав демографічну. За минулий 2013 рік на території сільради народилося 4 малюків, а померло 19 чоловік. Більшість запланованих робіт по селах сільської ради не вдалося виконати через брак коштів.

 

Василь Прачик - голова сільської ради: "В минулому році в сільраді витрат не було і всі гроші залишилися на рахунках, але ми їх не можемо використовувати. Зараз їх потрібно перезатвердити та перенести. Рішення і клубу, і доріг, і колодязів, які треба почистити, залишаються".

З позитивів сільський голова відзначив, що минулоріч вдалося облаштувати в школі теплі туалеті, а за сприяння народного депутата Ігоря Рибакова на дорогу завезли цілу машину піску та отримали ліки для надання першої допомоги на фельдшерські пункти. А кошти, які отримала сільрада від здачі в оренду земель "Аграрним інвестиціям", витратили на ремонт свердловини у Форостовичах. Другий орендар - "Бізнес-контакт" - ї досі за орендовані землі не розрахувався. Головний лікар Центру первинної допомоги розповіла про позитивні зміни, які відбулися в роботі лікарів у зв'язку зі створенням Центру

Оксана Черненко - головний лікар КЗ "Н.-Сіверського центру первинної медико-санітарної допомоги": "Для зручності населення можна подзвонити за номером в реєстратуру і записатися на прийом до лікаря на зручний для вас час у години прийому".

Дільничний інспектор нагадав селянам про відповідальність перед законом за вирощування маку (бо ж скоро весна) та за недогляд за свійськими собаками, які не мають бігати вулицями як і коли їм заманеться. Підсумував роботу сільської ради заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков, відзначивши, що важкий рік скінчився, а попереду все ж сподівання на краще.

Павло Плотніков - заступник голови з гуманітарних питань: "Сподівання, що цей рік буде, можливо, не такий напружений, все ж таки існують. Ми на це сподіваємось,  хоча в будь якому випадку працювали і працюємо над тим, щоб гроші використовувати економно, ефективно та не використовувати їх на ті сфери, які можуть зачекати, а концентрувати їх на першочергових задачах".

Селяни підіймали питання про стан дороги в селі, яку кожного року навесні розбивають авто заїжджих рибалок. Обговорили на сходах і завезення до села балонів зі скрапленим газом та реєстрації газобалонних установок.

f t g