Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Соціальні пільги для афганців

Автор Н.Приходько

15 лютого в Україні день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата обрана тому, що саме 15 лютого 1989 року було виведено останні війська з території Афганістану. Серед усіх радянських бійців, що брали участь у майже десятирічній війні, близько 150 тисяч – українці. В Новгород-Сіверському районі на сьогодні проживає 93 учасника бойових дій на території Афганістану. Держава підтримує людей з цієї категорії населення та надає їм ряд соціальних пільг.

 

Сільвія Сергієнко - начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення УСЗН Н.-Сіверської РДА: "Всі користуються пільгами, передбаченими законом України «Про статус ветеранів війни» гарантії їх соціального захисту. 75% учасників бойових дій та 100% прирівняні до інвалідів війни мають право на знижку: плати за користування житлом, тобто квартирної плати, плати за комунальні послуги, водопостачання, газопостачання, електропостачання та 50% користування квартирним телефоном".

Якщо людина з зазначеної категорії проживає в будинку, де немає централізованого опалення, вона має право на знижку вартості палива. Окрім цього учасники бойових дій та інваліди війни мають право на санаторно-курортне лікування. І, як зазначила Сільвія Юліанівна, в минулому році такі путівки отримало троє людей. Всіма цими пільгами користується і мешканець Н.-Сіверського та учасник бойових дій на території Афганістану Володимир Магоня. Окрім зазначених, він нам розповів ще про декілька видів державної допомоги.

Володимир Магоня - учасник бойових дій на території Афганістану: "Є в нас безкоштовний проїзд на території нашої області, тобто на Чернігівщині я можу їхати в любий кінець, сплативши тільки на автостанції касовий збір. За часів Радянського Союзу, коли ми всі мали право на отримання житлової площі по поверненню додому, такі випадки були поодинокими, але вже в незалежній Україні ця система запрацювала. Зараз майже всі афганці вже отримали житлову площу. Таким чином, особливо в цьому питанні, можна сказати, що держава приклала чимало зусиль для того, щоб вирішити дане питання".

Володимир Олексійович висловив сподівання, що держава й надалі опікуватиметься людьми, що пройшли крізь пекло Афганістану. І виявлятиме хоч невелику, але таку потрібну їм увагу.

f t g