Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

На 13 копійок з 1 жовтня знизилась ціна на воду для населення

Автор Т.Лось

На 13 копійок з 1 жовтня знизилась ціна на воду для населення. Рентабельність порахували в антимонопольному комітеті. А комунальне підприємство, щоб не витрачати кошти на недобросовісних споживачів, придбало антимагніти. Їх поступово встановлять на всі водолічильники в місті.

 

З 1 жовтня ціна за 1 куб води для населення знижена на 13коп. і складає 7грн.30коп.

Павло Сташук - голова ТОВ "Комунальник": "Ціна була знижена за рахунок зміни рентабельності. Рентабельність по населенню складала 10% (7,43 грн.).  На сьогоднішній день рентабельність перерахована, і за рахунок її зниження ціна склала 7,30 грн. На каналізацію рентабельність для населення складала і складає 0, тобто ціна не зменшилася і складає 21,06грн.  - для водовідведення для населення."

Між тим, в Н.-Сіверському районі вартість води вища, ніж у сусідніх. Приміром, у Коропі разом з каналізацією населення платить близько 13,5грн./куб. В сусідній Семенівці вартість 1 куба води складає 6грн.22 коп., а каналізації - 19,90грн., проте з листопада сусіди платитимуть за воду ще дешевше: 5,72грн. - за воду і 19грн. - за каналізацію. Керівник Н.-Сіверського комунального підприємства пояснює це великим розгалуженням водопроводів в Н.-Сіверському.

Павло Сташук - голова ТОВ "Комунальник": "Це у  зв’язку з тим, що наші лінії водопроводу найбільш розгалужені - складають 74 км., а каналізації - 20,4 км. В деяких районних центрах центральні водопроводи доходять лише до 12-15 км., з чим і пов'язана ціна."

Ще одна причина високої собівартості найціннішої для людини рідини - втрати між підйомом води зі скважин та кінцевим споживачем.

Павло Сташук - голова ТОВ "Комунальник": "Піднімаємо 33-34тис.кубів в місяць, продаж складає 25-26 тис. кубів в місяць. Звичайно, лінії у нас старі - 1902 р. водопровідна сітка: часті пориви. Виїжджаємо, реагуємо своєчасно, ремонтуємо. Втрати  на сьогоднішній день пов'язані також з крадіжками, багато механічних застосувань, а також  магніти."

Якщо втрати води при аварії на водогоні підприємство саме може зменшити, вчасно ремонтуючи пориви труб, то з недобросовісними споживачами, які навчилися обдурювати лічильники, приготувалися боротися їхніми ж методами: встановленням на водолічильники антимагнітів.

Павло Сташук - голова ТОВ "Комунальник": "Звичайно, буде складений до нього акт і пам'ятка, тому що це один з методів боротьби щодо того, що діється в нашому місті. Я думаю, найближчим часом об'єми покажуть фактичний результат, і при цьому і цінова політика може змінитися та можливо буде розглядатися по іншому."

Урівняти ціни на комунальні послуги, у тому числі і на воду, по всій Україні запропонував Президент. Для нашої місцевості це може привести до зниження вартості води, а ось для населення великих міст ціна на воду тоді зросте. Але на сьогоднішній день механізму, який би врегулював таке ціноутворення, не існує.

f t g