Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Модернізація Новгород-Сіверського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Автор О.Кримова

Завдяки соціальним ініціативам Президента України В. Януковича щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення в нашому районі було здійснено модернізацію Н.-Сіверського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, що дозволило фахівцям з соціальної роботи перейти до конкретної адресної допомоги та надання соціальних послуг, які відповідають конкретній людині.

 

Світлана Чуванова - директор районного центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:

"Все це зроблено для того, щоб найбільше наблизити фахівців до громади, до клієнтів, які потребують допомоги - це і діти сироти, і діти з ВІЛ-інфекцією, це і люди, які повернулися з місць позбавлення волі, сім'ї  які опинилися в складних життєвих обставинах, через безробіття, через інвалідність, через якісь складні стосунки в сім'ї".

В нашому районі під соціальним супроводом знаходиться 129 сімей з дітьми. Однією з таких є сім'я Катерини та Петра Жежель в с. Дігтярівка, які є опікунами своїх онучок. Нещодавно їх відвідали працівники районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Оскільки дівчата були в школі, директор районного центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Чуванова передала їм подарунки від РДА та поспілкувалась з опікунами. Катерина та Петро Жежель кажуть, що соціальний працівник постійно їх відвідує, спілкується з дівчатками.

Петро Жежель – опікун: "Допомагають. Часто Оксана заходить до нас. Один раз на тиждень заходить, коли приїжджає, питає, що нам потрібно. Допомогли  оформити документи".

Катерина Жежель - опікун: "Не ображаємося ні на кого. Ніхто нас не залишає. Ми задоволені і школою, і соціальною службою".

Завдяки психологічній підтримці фахівця з соціальної роботи, дівчата виявили бажання та відпочили влітку в таборі "Десна". Мають певні досягнення в навчанні та спорті, про що свідчать грамоти. Обов'язково допомагають і по господарству, адже найдорожче в їхньому житті - це бабуся і дідусь.

Христина Кисіль: "Мені подобається у дідуся і бабусі, допомагають з уроками, бабуся вчить готувати, тощо. Я готувати люблю".

Лєра Кисіль: "Мені подобається у бабусі з дідусем. Малюю, на гуртки ходжу: на вокальний, на акторський".

Як зазначила Оксана Сухицька, в сім'ї опікунів панує любов та тепло.

Оксана Сухицька - фахівець з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: "Опікунській  сім'ї  ми допомагаємо більш психологічно. Опікуни дуже добре ставляться до дітей, допомагають їм у всьому навчають їх".

Тож збільшення фахівців з соціальної роботи допоможе на ранній стадії виявити проблемні сім'ї та запобігти соціальному сирітству.

{youtube}ASAPPko3O40{/youtube}

f t g