Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

І знову про реформування швидкої допомоги

Автор Т.Лось

Ще вивіску не змінили, а вже працюють за новими стандартами. Понад три місяці пройшло з моменту народження нової служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Зміни на краще відчули на собі і працівники колишньої швидкої, і їх пацієнти.

Ігор Азаренко - завідуючий Н.-Сіверським відділом ЧОЦ екстреної меддопомоги та медицини катастроф: "По-перше: поліпшилось забезпечення медичними препаратами. В І кварталі відділення було повністю забезпечене лікарськими засобами. І в кінці І кварталу ми отримали препарати до кінця року."

Перев'язувальні матеріали та шприці отримують, правда, не на рік, а на місяць. Але такого забезпечення медичними препаратами це відділення не бачило багато років. Своїми силами та за допомогою спонсорів облаштували приміщення для зберігання медикаментів, де для цього є всі умови. З мінусів – поки що не отримували препаратів зі спеціального списку типу наркотичних засобів для знеболювання постраждалих при важких травмах та протисудомних препаратів, які теж віднесені до цього переліку. Є замінники, але вони не такі дієві, переживають лікарі. Сподіваються, що найближчим часом ця проблема вирішиться. З пально-мастильними матеріалами, на відміну від попередніх років, на швидкій проблем теж немає. Надходить все вчасно.

Ігор Азаренко - завідуючий Н.-Сіверським відділом ЧОЦ екстреної меддопомоги та медицини катастроф: "Нам все видають вчасно, щомісячно, але нам доводиться за ними їздити до Чернігова. Тобто не має затримки з пально-мастильними матеріалами, але їх обсяг має бути більшим".

 

Автопарк екстреної допомоги в Н.-Сіверському районі налічує три автомобілі: один новенький, а ось два вже відслужили по два своїх строки експлуатації. За ямами на дорозі можна спостерігати, не виходячи з авто, зазначає водій старенького УАЗу. Підлога в салоні світиться великою наскрізною дірою. Поіржавіле залізо видно скрізь. Серед великих позитивів реформування - для сучасної екстреної допомоги кордони районів і областей не існують. Тому відрізані повінню села Задесення обслуговуватимуть ті екіпажі швидкої, які знаходяться ближче.

Ігор Азаренко - завідуючий Н.-Сіверським відділом ЧОЦ екстреної меддопомоги та медицини катастроф: "Будуть виїжджати на виклик ті,  хто ближче знаходиться. Від Шостки набагато ближче, тому в нас є такий документ, у якому зазначається, що обслуговуватиме Шостка."

 

Звісно, проблем ще багато. Це відсутність гаражів, і нестача запчастин, і таке інше. Але те, що за невеликий термін є суттєві зрушення у позитивний бік, видно і неозброєним оком.

{youtube}o2e4BtJTTwg{/youtube}

f t g