Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

За незаконну заготівлю березового соку штраф

Автор В.Набока

Всім відомо, що березовий сік дуже корисний. Тому з початком сезону люди масово починають його заготовляти. Проте, слід пам’ятати, що для цього є спеціально відведені місця. За незаконну заготівлю березового соку людей штрафуватимуть.

Навесні люди масово починають заготовляти березовий сік, але далеко не кожен житель нашої місцевості робить це законно, не усвідомлюючи про шкоду, яку  він завдає навколишньому середовищу своїми діями. Тому, аби вберегти дерева від втручання людини в їх природний кругообмін, яке в результаті може призвести до їх знищення, на території лісгоспів нашого району для просочення березового соку відведені спеціальні ділянки.

Григорій Гуща – держінспектор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «У лісгоспі виписується лісовий квиток для того, аби в зазначеному місці заготовляти березовий сік. Лісгосп планує в цьому році заготовити і продати населенню цей сік. Будуть  спільно з лісовою охороною проводитись і рейди по виявленню незаконних просачувань соку».

Для осіб, які здійснюють незаконну, тобто без наявності відповідних лісових квитків, заготівлю березового соку, передбачено чималі штрафи.

Григорій Гуща – держінспектор з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області: «Ми приїжджаємо і виявляємо, що це дійсно не та ділянка, де мали просачувати сік, то штраф може скласти майже 5 тис.грн. за 10 беріз, в залежності від  діаметру дерева. Якщо дерево в діаметрі 24 – 26 см,  штраф сягне 700-800грн. Простіше сік купити. Якщо вам потрібен бідон чи два бідони, то це буде коштувати не так вже і дорого».

Тому, аби уникнути таких проблем, у цьому напрямку працівники екологічної інспекції проводять свого роду профілактичну роботу і закликають населення району дотримуватися певних правил.

{youtube}WP1fu68kIlw{/youtube}

f t g