Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Житло для дітей-сиріт

Автор Н.Скляренко

Наразі 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з Новгород-Сіверського району потребують житла. Ще в минулому році Президент України В. Янукович наголошував на захисті житлових та майнових прав таких категорій дітей, тому в 2013 році питання надання житла дітям-сиротам стоїть дуже гостро і потребує якнайшвидшого вирішення.

Всього в Новгород-Сіверському районі проживає одинадцятеро дітей-сиріт, що досягли, шістнадцятирічного віку і саме вони потребують житла. Надати його можуть за місцем народження дитини.

Сергій Поливода – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації: «В 2012 році виконавчим комітетом міської ради було надано житло одній особі з числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. По області небагато районів, які надають житло такій категорії дітей».

Аби вирішити цю проблему не лише на рівні держави, а й на рівні району прийнято ряд програм.

Сергій Поливода – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації: «У 2013 році заплановано виділити з районного бюджету 36,6 тис. гривень для придбання житла для однієї особи. Це маленькі, але позитивні зрушення в плані захисту житлових і майнових прав дітей».

Варто зазначити, що за дитиною-сиротою чи дитиною, позбавленої батьківського піклування зберігається право володіння житловим приміщенням, в якому вона проживала раніше. Так, якщо від матері, позбавленої батьківських прав, забрали дітей, то по досягненню ними 16 річчя, вони мають право повернутися в будинок, де жили. Каменем спотикання у вирішенні проблеми з житлом для дітей-сиріт в селах та маленьких містечках здебільшого стає відсутність житлового фонду, бо старі будівлі руйнуються, а нові ніхто не будує.

{youtube}BzoAXz0Nwc8{/youtube}

f t g