Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Ялинки до Новорічних свят

Автор В.Набока

Новий рік важко уявити без його головного атрибута святкової ялинки. У Н.-Сіверському лісовому господарстві вже давно розпочали заготівлю ялин, аби жителі нашого міста змогли вчасно придбати зелену красуню.

З десятого грудня на Сіверщині триває акція «Новорічна ялинка». ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» здійснює планову заготівлю новорічних ялин і сосен у Лосківському, Кіровському, Володимирівському та Узруївському лісництвах. Підприємством вже реалізовано 1028 новорічних красунь. Планують продати 2500 штук. Цього року всі новорічні сосни та ялинки продаватимуть зі спеціальним маркуванням, з метою обмеження незаконної торгівлі хвойних дерев запроваджено пластикові бирки зі спеціальним штрих-кодом, якими маркуватимуть деревця для продажу.

Віталій Сидько – головний лісничий ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство»: «З ініціативи державного агентства лісових ресурсів як в тому, так і в цьому році всі реалізовані в новому році ялинки, сосни обов’язково маркуються чипами і штрих-кодами. По цих штрих-кодах кожен працівник лісової охорони, міліції через персональний комп’ютер може дізнатись її походження, наступний шлях реалізації. Перевірку походження лісових красунь будуть здійснювати працівники лісової охорони, екології, міліції».

Багато людей не бажає витрачати кошти на придбання ялинки, намагається добути її незаконним шляхом. Згідно кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконну вирубку хвойних дерев буде стягуватися штраф.

Віталій Сидько – головний лісничий ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство»: «Працівниками лісгоспу, спільно з працівниками міліції, проводяться рейди по виявленню незаконного походження вирубки ялинок і сосен. Визначені певні місця контролю, пункти перевірки автомобілів, які везуть ялинки. Створені рейдові бригади. На сьогоднішній день вартість незаконно зрубленої ялинки порушнику обійдеться в адміністративний штраф від 85 гривень, а також за шкоду заподіяну лісовому господарству від 65 гривень і враховуючи, що вирубка була на новорічні свята, штраф збільшений у три рази».

Якщо бажаєте придбати живу ялинку, не забудьте поцікавитися наявністю штрих-коду на хвойних деревах, що вам пропонують. Аби уникнути неприємностей, купуйте новорічну красуню лише на офіційних ялинкових базарах.

{youtube}48VzJV_Pjw8{/youtube}

f t g m

счетчики