Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Безоплатна правова допомога

Автор В.Набока

22 жовтня в приміщенні районної адміністрації Новгорода-Сіверського відбувся круглий стіл з обговорення питань забезпечення функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні з 1 січня 2013 р.

Участь в обговоренні прийняли й представники правоохоронних органів, управління юстиції, судді, адвокати та представники прокуратури Новгород-Сіверського району. Презентував проект безоплатної допомоги директор Координаційного центру з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України Андрій Вишневський.

Андрій Вишневський – директор Координаційного центру з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України: «З 1 січня кожна особа, яка на території України затримана, протягом 2 годин з моменту фактичного затримання може скористатися послугами професійного адвоката. Такі послуги оплачує держава з державного бюджету. Люди стають більш захищеними, отримують більше шансів на те, що їх права не будуть порушені і ,простою мовою говорячи, зменшується  ризик того, що вони будуть нести відповідальність за злочини, яких вони не скоювали. А ті люди, які не мають можливості оплатити послуги адвоката, але потребують юридичної підтримки  в цивільних справах, зокрема й адміністративних, в теж отримують таку можливість. Тобто фактично мова йде про вільний доступ до правосуддя».

З 19 листопада 2012 року набуває чинності новий Кримінально-Процесуальний Кодекс України. Це закон, який визнає всі права і обов’язки усіх учасників кримінального процесу. Згідно з цим законом, та службова особа, яка здійснила затримання, зобов’язана негайно сповістити про подію до Координаційного центру.

Андрій Вишневський – директор Координаційного центру з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України: «Центр буде працювати в цілодобовому режимі і приймати інформацію про факт затримання. Протягом години центр визначає конкретного адвоката і інструктує його, куди йому треба прибути,  до якої особи і для чого. І ще є одна година у адвоката, для того щоб фізично добратися до місця, де знаходиться затримана людина для конфіденційного побачення з нею».

Захід також відвідали: начальник головного управління юстиції в Чернігівській області Олександр Карнадеда та директор Чернігівського обласного центру з надання безоплатної допомоги в Україні Ірина Протченко. Вона зазначила, що мета таких круглих столів полягає в тому, щоб адвокати дізналися, що буде проходити 2-ий конкурс відбору адвокатів.

Ірина Протченко – директор Чернігівського обласного центру з надання безоплатної правової допомоги: «З 19 жовтня по 19 листопада оголошується 2-ий конкурс, який буде відбирати адвокатів, які можуть перебувати в реєстрі та залучатися до цієї роботи. Щодо роботи центру, то тут менеджери-управлінці, саме адвокати, які вже працювати на постійній основі, але це адвокат, який залучається по області, будуть перебувати в кожному районі. Підбір кадрів буде відбуватися у останній декаді грудня і на початку 2013 року. Новгород-Сіверський район брав участь у першому конкурсі, і є в нас адвокат від Новгород-Сіверського району, який заведений до реєстру».

В Україні вже юридично утворено 27 Координаційних центрів. Їх кількість суттєво планують збільшувати. Спеціалісти запевнили, що відповідні центри з 1 січня 2013 року повноцінно будуть функціонувати.

{youtube}ARjKElWnAOI{/youtube}

f t g m

счетчики