Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підбито підсумки роботи інформаційної сфери Чернігівщини за І півріччя

Автор В.Артюшкова О.Лельотко

 

Вчора відбулось розширене засідання колегії управління у справах преси та інформації облдержадміністрації. На засіданні підбили підсумки роботи інформаційної сфери Чернігівщини за І півріччя цього року.

 

14 серпня в Чернігівській облдержадміністації відбулось розширене засідання колегії Управління у справах преси та інформації. На розгляд колегії було винесено питання про підсумки роботи управління протягом І півріччя 2012 року. Відкрив засідання в.о. начальника Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Дмитро Никоненко. На початку він представив новопризначених керівників районних газет та друкарень. Далі розповів присутнім про результати роботи управління за 6 місяців цього року. Зокрема зупинився на скороченні мережі дротового радіомовлення.

Дмитро Никоненко - в.о. начальника Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації: "На даний час у нас в мережі залишилося менше 60тис. точок дротового радіомовлення, і цей спад продовжується. З 1 квітня 2012 року припинено діяльність Козелецького районного радіомовлення, і подане прохання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про прорахунок частот на FM-мовлення. Попри наявність відповідних ліцензій у місцевих радіоорганізацій у Городнянському, Ніжинському, Прилуцькому, Ріпкинському, Семенівському районах відсутнє радіомовлення (мається на увазі проводове радіомовлення), діяльність радіоорганізацій згорнуто. Радіоорганізації відсутні в Бахмацькому, Бобровицькому, Талалаївському, Щорському, Срібнянському районах. На даний час найбільш реальним шляхом відновлення районного радіомовлення є перехід до ефірних трансляцій в FM-діапазоні. Зокрема, ліцензію на мовлення в цьому діапазоні отримали і мовлять Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська" та комунальна радіоорганізація "Варвинське районне радіомовлення"".

У Чернігівській області створена і працює мережа цифрового мовлення. Основний обсяг робіт по впровадженню цифрового мовлення на Чернігівщині було виконано ще в минулому році,- зазначив Дмитро Никоненко.

Дмитро Никоненко - в.о. начальника Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації: "Крім загальнонаціональних мовників, ліцензії Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення отримали і місцеві мовники: Чернігівська ОДТРК "Сівер-центр" та РДТРК "Сіверська", які вже ведуть мовлення в цифровому форматі з початку цього року. У Чернігівській області трансляція цифрового сигналу в форматі Т2 здійснюється через 5 мультиплекс концерну РРТ 6 об’єктів: у Чернігові, Бахмачі, Бобровиці, Ніжині, Прилуках, Холмах. Відповідно до рішення уряду і доручення Віктора Миколайовича Тканка, нами узагальнено і надано до держкому списки громадян, які звернулися до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення з відповідною заявою".

Дмитро Никоненко охарактеризував роботу видавничої справи області. Зазначив, що стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності є одним з пріоритетів обласної підтримки розвитку інформаційно-видавничої сфери Чернігівщини на 2012-2015 роки. Окрім того триває співпраця у медійній сфері обласних друкованих ЗМІ Брянської, Гомельської та Чернігівської областей у рамках програми транскордонного співробітництва Єврорегіон "Дніпро". Обговорюючи питання порядку денного колегії, її учасники порушували ще низку проблемних питань. Зокрема говорили і про роботу під час виборчої компанії. Головне в цей час дотримуватись закону,- зауважив генеральний директор Чернігівської ОДТРК Анатолій Тютюнник. Представник у Чернігівській області Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Леонід Мельник під час виступу зазначив, що Чернігівська область одна з лідерів розвитку телерадіоінформаційного простору через те, що на своїх місцях працюють професіонал.

{youtube}pfdsb5Ld710{/youtube}

f t g m

счетчики