Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Виставка Святослава Воїнова «Нетлінне «Слово…» представлена в Новгороді-Сіверському

Автор Н.Скляренко

У рамках Міждержавного літературно-мистецького свята "Нетлінне «Слово...» у фойє РПК розгорнулась виставка із зібрання Святослава Воїнова "Нетлінне «Слово...». Переглянути експонати та поспілкуватись з автором виставки зібрались поціновувачі перлини світової літератури "Слова о полку Ігоревім" та представники районної влади.

 

Понад тридцять років свого життя Святослав Воїнов віддав створенню «Словіани» та дослідженню «Слова о полку Ігоревім». Доробки з його виставки відомі не лише в Україні, а і в Росії, і завжди мали схвальні відгуки. У рамках Міждержавного літературно-мистецького свята «Нетлінне Слово…» виставка нашого відомого земляка,ентузіаста, бібліофіла, краєзнавця, дослідника та популяризатора «Слова о полку Ігоревім» Святослава Воїнова була представлена в Новгороді-Сіверському. Про подальшу співпрацю влади району зі Святославом Святославовичем говорив заступник голови райдержадміністрації Павло Плотніков

Павло Плотніков – заступник голови райдержадміністрації: «Я сподіваюсь, що наша співпраця і в подальшому буде плідною, що вона буде розвиватись, а не обмежиться однією виставкою. Можливо на постійній основі, можливо, це буде музей. Говоримо про інститут по вивченню «Слова..».

Дякував С.Воїнову міський голова Сергій Пунтус.

Сергій Пунтус – міський голова: «Спілкуючись зі Святославом Святославовичем, ми бачимо, що в нього дуже багато різних ідей, які потрібно втілювати в життя».

На унікальності презентованої виставки наголосив російський письменник Юрій Збітнєв.

Юрій Сбітнєв – письменник «Святослав Святославович присвятив все життя створенню музею,  який є єдиний в світі. Він зібрав велику колекцію творів мистецтва, які відносяться до твору «Слово о полку Ігоревім». Сьогодні ми відкриваємо маленьку часточку графічних полотен, які є унікальними».

Кожен експонат виставки – велика цінність. Було представлено лише графічні роботи, а це лише третя частка всієї колекції. Про історію створення своєї колекції Святослав Святославович розповів відвідувачам.

Святослав Воїнов – бібліофіл, колекціонер, дослідник «Слова о полку Ігоревім», кандидат філологічних наук: «Я читаю в одній з книг: якщо ви будете в древньому Новгороді-Сіверському, побувайте  на великому монастирському пагорбі, він панує над заплавою Десни.  Далі розповідається про всі ці красоти. В мене серце закалатало, бо я в цей час служив в Новосибірську, і я по бібліотеках читав все  про Новгород-Сіверський. В бібліотеці Сибірського відділу Академії наук я знайшов масу матеріалів про Новгород-Сіверський. З цього почалось захоплення краєзнавством. Все це привело мене до «Слова о полку Ігоревім».

Наголосив на унікальності робіт та талановитості їх авторів. За титанічну творчу працю та неоціненний доробок відвідувачі дякували своєму видатному земляку.

{youtube}C3kugQQZWAk{/youtube}

f t g m

счетчики