Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

18 травня - Міжнародний день музеїв

Автор І.Радковець

Сьогодні 18 травня відзначається День музеїв - світлиць нашої багатої історії та культури, портрету героїчного минулого, звичаїв, вікової мудрості. Наукові розробки працівників музею сприяють піднесенню культурного рівня розвитку нашого народу. В Новгороді - Сіверському розташований єдиний  у світі історико-краєзнавчий музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім".

Щорічно протягом 35 років відзначається Міжнародний день музею. Н.-Сіверський музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім" був заснований у 1990 році на базі краєзнавчого музею і філіалу Чернігівського архітектурного музею. З часу  створення та відкриття музею, його  відвідало більше трьохсот тисяч чоловік.

Микола Сугоняко - директор музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "Музей має великий фонд, щорічно він поповнюється на 1500-2000 тис. експонатів. З них четверта чи п’ята частина входить до основного фонду, решта - це експонати допоміжного фонду. Частину експонатів ми закупаємо, частину нам дарують, але більша частина експонатів до музею надходить з археологічних розкопок, які проводяться на території нашого району".

В збільшенні кількості експонатів музейного фонду допомагають науковці, дослідники. Лише Іван Кедун, проводячи археологічні розкопки, передав музею 150 предметів, що показують побут й культуру нашого краю 12-13 століття. Значну допомогу й сьогодні надають музею "Слово о полку Ігоревім" другий Президент України Леонід Данилович Кучма. В музеї ми черпаємо інформацію про культуру й історію краю, що цікава не тільки місцевим жителям, але й багатьом гостям міста.

{youtube}9lBcgV-dj_0{/youtube}

f t g m

счетчики