Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

26 років потому.

Автор Т.Лось

26 квітня відзначаємо 26 річницю аварії на Чорнобильській АЕС. Навіть після стількох років дається взнаки ця катастрофа на здоров'ї багатьох українців - і ліквідаторів, і потерпілих. До цієї дати в читальному залі центральної районної бібліотеки пройшло засідання  за круглим столом, а в міському парку відбувся мітинг-реквієм.

Такого ж самого, як сьогодні, сонячного теплого квітневого дня, 26 років тому страшна біда сколихнула ледь не півсвіту. Аварія на Чорнобильській АЕС і досі вважається однією з найбільших екологічних катастроф. До пам'ятної дати у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл за участю працівників управлінь та відділів районних організацій. Вони розповіли чорнобильцям про зміни у законодавстві, що безпосередньо стосується ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Наприкінці заходу почесними грамотами та подяками РДА були відзначені ліквідатори: Сергій Худорба, Олександр Снітко, Віктор Балабко. Цього ж дня біля пам'ятного знака загиблим внаслідок Чорнобильської катастрофи пройшов мітинг-реквієм. Чорнобильці та представники влади згадали поіменно всіх, хто ціною свого життя боронив людство від «мирного» атому. Адже ми завдяки їх самопожертві зупинили ще більшу біду.  Дев'ятьох ліквідаторів наслідків аварії було відзначено медалями за мужність, самовідданість і високий професіоналізм та за особливі заслуги при ліквідації аварії на ЧАЕС. Наприкінці, біля пам'ятного знака, поминальний молебень відслужив отець Сергій. Вінки та квіти, як данина пам'яті, прикрасили монумент. Леонід Олексійович Шестак 26 квітня 1986 року працював у Чорнобилі лісничим. Того дня навіть ніхто і не думав, розповідає Леонід Олексійович, що отримають опромінення.  Ані будь-яких масок, ні інших засобів захисту ніхто їм не видавав.

Леонід Шестак - ліквідатор аварії на ЧАЕС І категорії: "Саме пам'ятаю той день, на нього ми уваги не звертали, думали, звичайний собі день. Потім нас, всіх керівників, викликали у район і поставили нам завдання. Вже на другий день ми допомагали евакуйовувати людей, вантажили у мішки пісок, який відвозили на четвертий енергоблок, робили теплотрасу, гасили пожежі у лісі, які часто виникали. Я працював там до листопада 1986 року. Випромінювання ми не відчували, ніяких масок нам не видавали. Багато людей вже немає, відсотків шістдесят. Щоб ми атому взагалі не бачили, це найстрашніше. Головне, щоб чисте небо було, сонце."

Тепер має групу інвалідності і декілька разів на рік доводиться проходити лікування. Приємно, що зараз ,говорить чорнобилець, держава все ж таки звернула увагу на людей, які загубили здоров'я, рятуючи інших. Цього ж дня всі бажаючі мали нагоду ще раз згадати події 26 річної давнини, переглянувши  документальний фільм про Чорнобиль, який безкоштовно показували у РБК.

{youtube}4DoUzZopR6k{/youtube}

f t g m

счетчики