Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Нові умови соціальної податкової пільги

Автор О.Харькова

Нові умови соціальної податкової пільгиЗ  першого січня 2011 року вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку подання документів та застосування податкової соціальної пільги". Тема податкової соціальної пільги була, є і буде дуже актуальною завжди. З одного боку її застосування додає роботи, а в деяких випадках головного болю, бухгалтерам. З іншого боку, при певних умовах, дозволяє зменшити податок з доходів фізичних осіб та, відповідно, збільшити заробітну плату, що працівник отримує на руки, так звану чисту зарплатню.

Податкова соціальна пільга – це сума, на яку платник податку має право зменшити свій місячний оподатковуваний дохід, що був отриманий з джерел на території України у вигляді заробітної плати. З цим терміном має бути знайома кожна людина, що отримує заробітну плату. Адже роботодавець може просто не повідомити, що працівник має право на соціальну пільгу. Більше того, він цього робити не зобов’язаний.

Інна Бикова – держподатінспектор відділу оподаткування фізичних осіб Державної податкової інспекції в Новгород-Сіверському районі: «Соціальна пільга надається на доходи, нараховані на користь платника податків у вигляді заробітної плати за звітний податковий місяць. Соціальна пільга застосовується, якщо дохід платника податків не перевищує у 2011 році за місяць 1320 гривень і лише у тому разі, якщо платник податків подав роботодавцю заяву та надав необхідні підтверджуючі документи.»

Однак податківці зазначають: соціальна пільга може бути застосована тільки до доходів, отриманих у вигляді заробітної плати.

Інна Бикова – держподатінспектор відділу оподаткування фізичних осіб Державної податкової інспекції в Новгород-Сіверському районі: «Соціальною пільгою можуть користуватися : одинокі матері, опікуни, вдови, батьки, які виховують 2-х і більше дітей віком до 18 років, інваліди 1 та 2 групи, учасники та ліквідатори аварії на ЧАЕС, ветерани ВВВ, Герої Радянського Союзу, Герої України, учні, студенти, але застосовується соціальна пільга  лише з дня подачі заяви платника податків роботодавцю.»

Податкова пільга може застосовуватися тільки за одним місцем отримання доходу. Тобто, якщо людина працює на двох роботах, то податкову пільгу може нарахувати лише один роботодавець. Якщо ж платник податку з доходів використовує право застосування податкової соціальної пільги за більш, ніж одним місцем одержання доходу у вигляді заробітної плати, то при виявленні такого порушення,зазначають податківці, він лишається права на застосування податкової пільги, а недоутримані суми податку будуть утримані за рахунок наступних заробітних плат такого платника. Отже, порушувати податкове законодавство не варто.

f t g m

счетчики