Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 1 березня 2012 року призупинено імпорт молока і м'са з Білорусі

Автор Н.Скляренко

В Державній ветеринарній службі України заявили, що з 1 березня 2012 року тимчасово призупиняється імпорт молока і молочних продуктів з Білорусі, а також свиней та продукції з них. Заборона діє і досі. Новгород-Сіверщина - прикордонний регіон, і тому потрапляє в зону підвищеного ризику проникнення вірусу африканської чуми свиней.

Стало відомо, що в одному з сіл Білорусі було знищено все поголів'я свиней, через це і заборонили ввіз свинини в Україну. У зв'язку з необхідністю епідемічного контролю, прикордонний огляд транспортних засобів в усіх пунктах пропуску здійснюється за участю співробітників держветслужби України.

Наталія Ісаченко - завідуюча протиепізоотичним відділом Н.-Сіверської райлікарні ветмедицини: "Всі свиногосподарства нашого району переведені на роботу в закритому режимі. Щоденно проводимо подвірний обхід у мешканців району та міста. В разі виявлення якої-небудь хвороби мешканці району та міста повідомляють наших лікарів. На кордоні проводиться дезінфекція всього транспортного засобу і суворо забороняється ввіз тварин, зокрема свиней, без супровідних ветеринарних документів. При забої ми проводимо клінічний огляд і видаємо ветеринарні документи. На кордоні проводиться дезінфекція транспортного засобу і забороняється ввіз м'ясних та м'ясо-молочних продуктів."

Від африканської чуми свиней гинуть до 90% тварин. Для людей цей вірус не шкідливий, проте для свиней смертельний. Щеплень проти цієї хвороби не існує.

Наталія Ісаченко - завідуюча протиепізоотичним відділом Н.-Сіверської райлікарні ветмедицини: "Ми робимо подвірний обхід і вакцинуємо свиней проти класичної чуми - це дуже небезпечне захворювання. Вакцина створює імунітет у тварин, тварини більш стійкі до цієї хвороби. Дорослому поголів'ю ми щепимо один раз на рік, а з 40-45 денного віку починаємо щепити поросят і повторюємо через півтора місяця."

Заборона ввозу свиней та м'ясної продукції з Білорусії діятиме до з'ясування причин, з яких поголів'я свиней було знищено, зазначають в Держветслужбі України.

f t g m

счетчики