Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підприємці обурені підняттям орендної плати

Автор Н.Даценко

До ТРК "Сіверська" надійшов лист за підписом 10 підприємців, що займаються торгівлею м'яса на міському ринку. В ньому йдеться про те, що в одну з неділь їм повідомили, що павільон, який належить Н.-Сіверський райспоживспілці, має нового орендаря і відтепер вони мають платити орендну плату за 1 кв. м замість 67 грн. 10 коп. - 120 грн. Тож підприємці обурюються, чому майже вдвічі зросла орендна плата, а також сумніваються в законності передачі в оренду. Усім сторонам ми надали можливість висловити свою позицію.

Як повідомила голова Н.-Сіверської райспоживспілки Марія Синявська, ринок збитковий, тож вирішили віддати його в оренду. Орендарем стала підприємець Любов Бєлік. Чому вибір був зроблений саме на її користь?

Марія Синявська - голова правління Н.-Сіверської райспоживспілки: "Бєліки написали заяву і ми маємо право надавати згідно з нашим законом тому орендодавцю, якому ми довіряємо."

Іван Козлов - підприємець: "Чому Синявська запросила Бєлік, а чому вона не всіх одразу запросила? Коли ми звертались, нам сказали, що не треба ніяких заяв, ми вас самі сповістимо"

Любов Бєлік - підприємець: "М’ясо-молочний павільйон взятий в оренду законно. Підписаний договір в червні місяці. Марія Дмитрівна збирала всіх підприємців, пропонувала всім, але ні один підприємець, поки ми не взяли, не заявив до 17 лютого. Ми підписали договір і одразу у неділю на ринку всім захотілося. Говорять, що ми їх хочемо убрати, це все їх слова. Перш ніж це все підписати, були в адміністрації, і всі підприємці працюють так, як і працювали, ніхто нікого прибирати не буде і не збирався."

У першу чергу підприємців хвилює збільшення орендної плати. В одну з неділь, як зазначили підприємці, Любов Бєлік запропонувала підписати з нею договір оренди.

Ніна Козлова - підприємець: "Я уважно перечитала договір, який був складений на один день - на 19 лютого, де в графі «сума оренди» був прочерк. Я спитала: «Яка сума?, - мені сказали - 120 гривень». Звісно, я обурилась, бо на яких підставах, нам не відповіли.

Іван Козлов - підприємець: "Нам відповіли: Ми не в праві вам показувати."

Любов Бєлік - підприємець: "Калькуляція складена на сьогоднішній день, якою вона повинна бути, які є розцінки. Вона не затверджувалась з 2006 року, тому все ретельно розраховувалось. На основі договору калькуляція є, але я не зобов’язана її показувати підприємцям, це мій особистий документ. Прийдуть керівні органи, я тоді покажу."

Підприємці звернулися до райдержадміністрації. Як зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Іван Гавриленко, відбулась нарада, на якій вирішено було рекомендувати райспоживспілці разом з новим орендарем переглянути орендну плату в бік зменшення.

Марія Синявська - голова правління Н.-Сіверської райспоживспілки: "У нас нема такого права, у нас є договір оренди, в який ми записуємо, що ми надаємо, та які умови. Ми здаємо в оренду магазин, ми не встановлюємо орендарю ціни на продукти. У нас павільйон, у нас нема права встановлення цін."

120 гривень за 1 кв. м. підприємці платити відмовляються, аргументуючи, що ні умови праці, ані послуги не змінилися.

Ніна Козлова - підприємець: "Стару ціну ми платимо, нову - ні, нам ніхто не пред'явив чеки ні на стару, ні на нову ціну. Ми просили,щоб показали договір оренди, нам усім відповіли, що ми не зобов'язані. Але чому, якщо все законно, ви боїтеся показати договір оренди?

Надія Ментій - підприємець: "Стару ціну ми не відмовляємося платити, але ми хочемо, щоб усе було обґрунтовано. Сказали, що це не все, можливе ще подорожчання, так що ми боїмося всього цього. Ми повинні дізнатися, який договір вони склали. Можуть вони з нами укласти договір, чи ні. Може ми не розуміємо, ми хочемо взяти цей договір і звернутися до юриста, щоб нам все розповіли, і ми були впевнені в завтрашньому дні."

А як же ціна на м'ясо? « Не хотілося», - кажуть підприємці, але те, що будуть піднімати, якщо не зменшиться орендна плата, не виключають. Як зазначила орендар Любов Бєлік, умовами договору передбачено ремонт павільйону, що теж не дешево. Як підсумок подій, райспоживспілка оголосила конкурс на оренду павільйону, який відбудеться в березні.

Іван Козлов - підприємець: "Коли ми, всі підприємці, по всіх інстанціях району пішли, тільки тоді, через 10 днів, Синявська Марія Дмитрівна вирішила запросити всіх і то з незадоволенням."

Марія Синявська - голова правління Н.-Сіверської райспоживспілки: "Нам не потрібний конкурс, у нас є закон. Нам буде ще й на користь, якщо хтось дасть більше. Але жодної заяви нема. З вчорашнього дня ми приймаємо."

Незадоволена сторона виступила з пропозицією, що стосується міської ради.

Тамара Жорова - підприємець: "Всі підприємці хочуть, щоб в оренду ринок взяла міська рада. В Семенівському районі міська рада взяла в оренду колгоспний ринок і там порядок, все добре йде, ремонт там, так само і в нас буде."


f t g m

счетчики