Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У 2012 році планується закрити н.-сіверське тубвідділення

Автор Т.Лось

У 2012 році планується закрити н.-сіверське тубвідділення з метою оптимізації ліжко-місць загалом по Чернігівській області. Які причини такої оптимізації і чи не погіршиться в районі надання медичної допомоги хворим на туберкульоз?

 

Уже в минулому році розпочалась оптимізація ліжок в тубвідділеннях нашої області. В обласному тубдиспансері було скорочено 50 ліжок. Цьогоріч скорочення ліжко-місць відбудеться в Чернігівському та Прилуцькому диспансерах, а н.-сіверське тубвідділення взагалі планується закрити. Лікарі називають закриття відділення вимогою часу. По-перше, скоротилась захворюваність на туберкульоз серед населення. Для порівняння - в районі у 2009 році було виявлено нових випадків з активною формою - 35, у 2010 - 26, в 2011 - 18. По-друге, згідно з сучасними вимогами, хворих у стаціонарах лікуватимуть 2 - 3 місяці, потім далі лікування продовжуватиметься амбулаторно під наглядом медиків. Також мінусом н.- сіверського тубвідділення є неможливість відокремити хворих з різними формами туберкульозу.

Раїса Дмитрієва - районний фтизіатр Н.-Сіверської ЦРЛ: "В умовах однієї будівлі дуже важко ізолювати потоки хворих, які повинні лікуватися стаціонарно, а саме: хворі з вперше виявленим туберкульозом (бацилярні), з мультирезисцентним туберкульозом, з широким мультирезисцентним туберкульозом. Тому у нас в відділенні не має умов лікувати таких хворих. Такі хворі повинні лікуватися стаціонарно в спеціалізованому медичному закладі ІІІ рівня, тобто в обласному тубдиспансері".

В районній лікарні також немає можливості лабораторно контролювати процес лікування.

Раїса Дмитрієва - районний фтизіатр Н.-Сіверської ЦРЛ: "Щоб лікування було ефективним, обов'язково треба проводити моніторинг лікування лабораторними методами діагностики, тобто дослідити мокроту на чутливість до протитуберкульозних препаратів. У нас це здійснити неможливо, тому посіви ми відправляємо до Чернігова".

В той же час лікар запевняє, що хворі не залишаться сам на сам з хворобою. Тубкабінет працюватиме і надалі в такому ж режимі, як і раніше. Виявлення хворих на туберкульоз, діагностика, профілактика будуть першочерговим завданням. Хворих направлятимуть в Чернігівський обласний тубдиспансер, де є кращі умови і можливості для цього.

f t g m

счетчики