Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В гімназії ім. К. Д. Ушинського вшанували воїнів-афганців

Автор О.Філонова

В Н.-Сіверській державній гімназії ім. К. Д. Ушинського вшанували учасників бойових дій на території інших держав. В урочистій обстановці гімназисти зустрілися з учасником війни в Афганістані Іваном Шульгою.

 

Далека країна. Безглузда війна. Близько 14 тис воїнів не повернулися додому, більше 53 тис отримали поранення і контузії, багато пропало без вісти. Серед українців, які воювали в Афганістані, і наші краяни. Про їх подвиг, про війну треба пам'ятати, щоб знати, і не допустити повторення. Учні Н.-Сіверської державної гімназії ім. К. Д, Ушинського вклонилися полеглим, вшанували воїнів-інтернаціоналістів. З дитячих вуст звучали вірші про долю солдатів, горе матерів. Правда про афганську війну в кожного своя і спогади різні. Іван Шульга- один з тих, хто пройшов через горнило війни в Афганістані, кому пощастило вижити.

Іван Шульга – голова Н.-Сіверської організації Української Спілки ветеранів Афганістану: «Мені довелось служити в спецпідрозділі бойового загону Південного прикордонного округу. Наша задача була - не допустити проходження караванів з міста і прилеглих територій, де готувались формування з постачання зброї душманам на територію Афганістану, а також наркотичної сировини. Не зламались. В полон ніхто з нашої частини не потрапив. Загиблі були. На початку 1985 року при переході загинуло 15 чоловік, 3 вижили. Ходили на завдання по 15- 20чоловік. Це велика відповідальність і хоробрість. В цей день я хотів би побажати всього найкращого, здоров'я. Оберігайте нашу Батьківщину.»

Де ллється кров, там проростає ненависть, сіється смерть. Сповна усвідомити жахливість війни може лише той, хто це пережив. Але слова з вуст учасників і очевидців не могли не торкнутися юних сердець, заставили відчути і задуматись над страшним словом "війна".

Владислав Дригін – учень Н.-Сіверської державної гімназії ім. К. Д. Ушинського: «Афганська війна - це чорна сторінка в історії України і Радянського Союзу. В той час загинуло багато молодих хлопців, не знаючи за що і за кого віддають своє життя. Війна була жорстокою, але безглуздою, на мою думку.»

Ярослав Павленко – учень Н.-Сіверської державної гімназії ім. К. Д. Ушинського: «Ми дивилися дуже багато документальних фільмів про цю війну. Це дуже жорстока війна. Ці солдати - дуже мужні люди, вони для мене є прикладом.»

f t g m

счетчики