Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Н.-Сіверському пройшла робоча нарада керівників митниць України

Автор О.Філонова

В Н.-Сіверському пройшла робоча нарада керівників митниць України за результатами митної діяльності протягом 2011 року в напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил. Проводив нараду заступник Голови Державної митної служби України Степан Дериволков, який також відповів на запитання представників ЗМІ.

 

В центрі уваги журналістів - боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил. Значні зміни в роботу митників в цьому напрямку вніс закон щодо декриміналізації контрабанди.

Степан Дериволков - заступник Голови Державної митної служби: "Не буде кримінальної відповідальності, буде економічна відповідальність. Я приведу такий приклад: є порушення на 100 тис. грн., воно задокументовано митницею, матеріали передані до суду. Санкція суду - це однозначно конфіскація та штраф, тобто конфіскація предметів, які є об’єктом правопорушення, і штраф на суму цих предметів. Тобто виходить, якщо ми маємо порушення на 100 тис. грн., то до державного бюджету повинно потрапити 200 тис. грн. "

В країнах з розвиненою правовою системою контрабанда товарів не є злочином. У Західній Європі вона розглядається як фінансове порушення, як різновид схем ухилення від сплати податків. А послаблення відповідальності не стало стимулом для збільшення контрабандних поставок, адже посилюється економічна складова відповідальності. Але мова йде про декриміналізацію суто товарної контрабанди. Кримінально карною залишиться контрабанда наркотиків, сильнодіючих і отруйних речовин, культурно-історичних цінностей і зброї. Серйозно працює і аналітичний підрозділ митної служби, який прослідковує певну діяльність фірм. Нині митники очікують підписання митного кодексу України, який має полегшити митні процедури, зменшити час митних оформлень, а діяльність митниці стане прозорою і зрозумілою кожному. Діяльність Чернігівської митниці і наших митників зокрема, за словами Степана Дмитровича, на хорошому рівні і серйозних зауважень нема. Переоблаштування пункту пропуску "Грем'яч" до Євро - 2012 не буде, а на запитання про скорочення особового складу відповів:

Степан Дериволков - заступник Голови Державної митної служби: "Є Указ Президента України про скорочення органів виконавчої влади. Центральний апарат митної служби скоротився на 30% - це відбулося ще всередині цього року. Ми не чіпали територіальні органи в зв'язку з тим, що у нас не було відповідної постанови, зараз постанова є і вони будуть скорочені на 15%."

В цілому за словами Степана Дериволкова робота в Н.-Сіверському була плідною, а враження від самого міста, природи якнайкращі.

f t g m

счетчики